A bíróságon közölték, hogy sem K. István elsőrendű vádlott, az önkormányzat Oktatási Szolgáltató Intézményének (OSZI) korábbi igazgatója, sem Takács Krisztián másodrendű vádlott nem vette át a számára küldött hivatalos bírósági iratokat. Ha a vádlottakat nem sikerül postai úton elérni, a bíróság elfogatóparancsot adhat ki ellenük. Ez azt jelenti, hogy a vádlottakat azonnal őrizetbe veszik, és 72 órán belül bíróság elé állítják. Erről értelemszerűen nem küldenek külön értesítést.
A vádiratban az szerepel, hogy Takács Krisztián 2007 novemberétől a V-Tel Kft. ügyvezetője és egyben tagja volt. A cég 2009-ben került kapcsolatba az OSZI-val a Csepelen tervezett műfüves labdarúgópálya kialakításával kapcsolatban. A két társaság vagyonhasznosítási szerződést kötött, mely szerint a műfüves pályát palánkkal és labdafogó hálóval kellett körülvenni. A tulajdonjog az átadás-átvételt követően az önkormányzathoz került. A beruházás ellenértékeként a pálya hasznosításának joga tíz évre a V-Tel Kft-t illette meg, de a kivitelezés nem a kiírás és a szerződés szerint készült el.
A labdafogó hálón bukhat el az MSZP-s képviselő
Az átadást követően az OSZI 2,36 millió forintot fizetett ki indokolatlanul. Mivel a pálya túl hangos volt, a palánkot leszerelték, hogy a helyére labdafogó hálót tegyenek. Bár a tulajdonjog az önkormányzaté volt, a leszerelt palánkot a V-Tel Kft. eladta neki 1,5 millió forintért, mintha a sajátja lett volna. A leszerelés költségeit is az önkormányzat fizette ki. A V-Tel emellett vállalkozási szerződést kötött arra, hogy bruttó 360 ezer forintért megépíti a pálya köré a labdafogó hálót, amelyet a szerződés szerint eleve át kellett volna adnia.
Az üggyel kapcsolatban a Csepel.hu megkérdezte Takács Krisztiánt is, aki azonban nem kívánt nyilatkozni, mindössze annyit közölt, hogy hamarosan nyilatkozatot ad ki, amelyben szót ejt az ellene felhozott vádakról.
MSZP-s képviselők a pácban
Csepelen nem ez az első gyanús ügy az elmúlt hónapokból. Korábban megírtuk, Szenteczky János, a csepeli MSZP jelenlegi frakcióvezetője 2002 és 2010 között 37 millió forint jutalmat és prémiumot vett fel. Tóth Mihály korábbi MSZP-s polgármester a fizetésén felül csak jutalmak formájában 16,8 millió forintot, Orosz Ferenc alpolgármester 36,7 millió, Horváth Gyula alpolgármester 17,3 millió, Borsány György alpolgármester pedig 7,7 millió forintot kapott a csepeli adófizetők pénzéből a korábbi ciklusban.
A Csepel.infó úgy tudja, eddig senki nem vizsgálta, hogy a munkaszerződéshez és munkabérhez kapcsolódó prémiumokból mennyit osztottak ki korábban, mivel a Szenteczky által korábban irányított Csepeli Vagyonkezelő Zrt.-ben – legalábbis a feljelentések száma és a becsült kár alapján – rengeteg bűncselekmény- és korrupciógyanús ügy volt. A vállalat új vezetésének már az sem kevés energiájába telt, hogy a működés gazdaságossá tétele, a munkatársak megkétszerezése és a szolgáltatások „párthaveri” cégektől való visszaszervezése mellett még a büntetőjogi elszámoltatást is felügyeljék. Így nem jutott idő a munka világában egyébként jól szabályozott és munkabérhez köthető prémiumjuttatások felülvizsgálatára.
Tavaly arról is írtunk, hogy a gyanú szerint egy MSZP-s vezetésű önkormányzati vagyonkezelő és a párthoz közel álló cégek magasan a piaci ár felett kiszámlázott, a gyanú szerint fiktív munkavégzéssel okoztak nagyjából 800 millió forintos kárt az államkasszának. A botrányok kapcsán Csepel alpolgármesterével is beszélgettünk. A korábbi szocialista vezetés ügyeiről – lakásmutyiról, kettős gyilkosságról, sikkasztásról – itt olvashat.