Sajtótájékoztatóján kifejtette, hogy a köznevelési rendszerben az elmúlt három évben lezajlott jelentős átalakítások igazán ebben az évben fognak beérni. Szólt arról, hogy az iskolák állami kézbe adása példás együttműködéssel zajlott Kaposváron is.
A köznevelésért felelős államtitkár kérdésekre válaszolva és sajtóhírekre reagálva elmondta, nem valósak a relaxáció, meditáció tárgyak bevezetéséről szóló hírek. Ezek oktatását az iskolák a lovagláshoz vagy az úszáshoz hasonlóan heti két órában szabadon választhatják a kötelező órákon kívül, felmenő rendszerben, a Nemzeti alaptanterv és a kerettanterv értelmében.
Szita Károly, Kaposvár polgármestere (Fidesz–KDNP) hangsúlyozta, hogy a helyi önkormányzat felelőssége nem csökkent, hanem inkább nőtt azzal, hogy az iskolái állami kézbe kerültek. A fenntartóváltás ellenére a somogyi megyeszékhely továbbra is évi 1,2 milliárd forintot költ közoktatásra, és a kötelező feladatokon túlmenően megtartotta önként vállat feladatait is, köztük a kisdiákok számára ingyenes úszásoktatást és jégcsarnokhasználatot, illetve az ösztöndíjrendszert.
Stickel Péter, a Kaposvári Megyeközponti Tankerület igazgatója közölte, az iskolák fenntartóváltása a szakmai munkában nem okozott törést. Kaposváron idén 540, a tavalyinál harminccal több kisdiák jelentkezett beiskolázásra, őket a Zrínyi iskolában indított pluszosztályban helyezik el.
Gyallai Katalin, a Munkácsy Mihály Gimnázium igazgatója arról számolt be, hogy voltak kezdeti nehézségek az oktatási intézmények állami kézbe vétele kapcsán, de már most érezhető a változással járó nagyobb biztonság. Hozzátette, az intézkedésből igazán a kisiskolák profitáltak, amelyek a korábbi rendszerben magukra voltak hagyva.