Helyére kerülhet a családon belüli erőszak

Az Országgyűlés több bizottsága is ülésezett, egyebek között kompromisszumos megoldást sikerült hozni a családon belüli erőszakkal kapcsolatos büntetőjogi szabályozás ügyében.

LM
2013. 05. 13. 12:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Répássy Róbert az alkotmányügyi bizottság hétfői ülésén a közigazgatási és igazságügyi miniszter pénteken benyújtott előterjesztését ismertetve azt mondta: az új tényállás „hozzátartozó bántalmazása” címen kerülne a Büntető törvénykönyvbe (Btk.). Emlékeztetett arra, hogy az Országgyűlés tavaly elfogadott egy népi kezdeményezést, amely azt célozta, hogy a Ház tűzze napirendre a kérdést, majd Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter vezetésével két munkacsoportban kodifikációs munka indult el civil szervezetek és állami szervek részvételével.

Az államtitkár szavai szerint elég nagy vita volt a kérdésben, ugyanakkor az elkészült javaslat kompromisszumos, ez az a minimum, amelyet mind a jogalkalmazó szervek, mind a civil szervezetek el tudnak fogadni. A javaslat szerint a családon belüli erőszak körébe vonható bűncselekményeket, így a testi sértés egyes eseteit, a becsületsértést, a személyi szabadság megsértését és a kényszerítést a jövőben súlyosabban bünteti majd a Btk.

 

Az Országgyűlés számvevőszéki és költségvetési bizottsága hétfői ülésén általános vitára alkalmasnak találta az Állami Számvevőszék (ÁSZ) tavalyi működéséről és szakmai tevékenységről szóló beszámolót. A jobbikos és MSZP-s képviselők a csaknem kétórás bizottsági vita után nem támogatták a beszámoló elfogadását. Domokos László elnök kiemelte: a számvevőszék nagy előrelépésnek tartja, hogy tavaly az új ÁSZ-törvénynek megfelelően már minden jelentéshez intézkedési tervet kellett készíteniük az ellenőrzött szervezeteknek. Az ÁSZ 2012-ben 112 jelentést hozott nyilvánosságra, szemben az egy évvel korábbi 72 jelentéssel – ismertette.

Magyarország elkötelezett az Európai Unió nyugat-balkáni bővítése mellett, és a nemzetpolitikai érdekek érvényesítésére törekszik az integrációs folyamatban – jelentette ki a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára hétfőn az Országgyűlés európai ügyi bizottságának ülésén.

Az Országgyűlés oktatási bizottsága általános vitára alkalmasnak találta hétfőn a recski, az auschwitz-birkenaui emlékhelyek, valamint a Terror Háza iskolai látogatásáról szóló javaslatokat, ugyanakkor a bizottság ülésén elhangzott: a kormány ezeknek a látogatásoknak a kötelezővé tételét nem támogatja, csak azt, hogy ez lehetőség legyen a diákok számára.

Szeptember 1-jén minden állami, önkormányzati köznevelési intézményben pedagógusi munkakörben, közalkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatott a Magyar Pedagógus Kar tagjává válik – egyebek között ezt tartalmazza az az oktatási saláta-törvénymódosítás, amelyet az emberi erőforrások minisztere nyújtott be az Országgyűlésnek. A parlament honlapján közzétett, 34 paragrafusból álló javaslat módosítaná az illetékekről, a közalkalmazottak jogállásáról, a Magyar Tudományos Akadémiáról, a személyi jövedelemadóról, az Országos Tudományos Kutatási Alapprogramokról, a nemzeti köznevelési törvényről és a nemzeti felsőoktatási szóló törvények rendelkezéseit.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.