A következő három ülésnappal véget is ér az Országgyűlés tavaszi ülésszaka, a parlament ugyanakkor nem fejezi be munkáját, a Ház honlapján elérhető ülésterv szerint ugyanis június 17-én, hétfőn és június 21-én, pénteken is rendkívüli ülést tartanak. A képviselők az ülésterv alapján a médiatanács új elnökét is megválaszthatják a nyári szünet előtt. A soron következő első kétnapos ülés a rendes mederben kezdődik, vagyis hétfőn 13 órakor napirend előtti felszólalásokkal, amit az interpellációk, majd az azonnali kérdések és kérdések követnek. A határozathozatali rend ugyanakkor már eltér a megszokottól, hiszen a Ház hétfőn és kedden is tart zárószavazásokat.
A hét első napján – az előzetes napirend alapján – tizenhárom javaslatról mondják ki a végső szót, köztük az új földtörvényről. A kormány tavaly júliusban nyújtotta be előterjesztését, amit az Országgyűlés októberben kezdett tárgyalni, majd fél év szünet után idén májusban folytatták megvitatását. A két hete lezárt részletes vitában az ellenzék mellett a fideszes Ángyán József is bírálta az indítványt, és elsősorban azt szerette volna elérni, hogy valóban csak a helyben lakók juthassanak a településhez tartozó termőföldhöz. A volt vidékfejlesztési államtitkár egy interjújában közölte, nagy valószínűséggel kilép a Fidesz-frakcióból, ha neki nem tetsző módon fogadják el a földtörvényt. A kormány álláspontja szerint azonban az új jogszabály lehetőséget ad majd a helyben lakó, földműveléssel élethivatásszerűen foglalkozó magyar gazdáknak, továbbá megvédi a magyar földet a bel- és külföldi spekulánsoktól, illetve a zsebszerződésektől.
Ugyancsak hétfőn szavazhatnak arról a indítványról, amely jelentősen átalakítaná a korábbi kampányfinanszírozás rendszerét. A parlament kormánypárti többsége előző héten – eredeti előterjesztését felülírva – elfogadta azt az MSZP-s módosító javaslatot, amely megengedné, hogy a pártok a választás évében, vagyis jövőre is kapjanak működési támogatást. Fideszes és kereszténydemokrata képviselők előterjesztésükben azt kezdeményezik, hogy a pártok jövőre kizárólag kampányuk fedezésére kapjanak állami támogatást: az egyéni képviselőjelöltek egyenként egymillió forintot, míg a pártok jelöltenként ötmilliót. Javaslatuk emellett a pártoknak megtiltaná a külföldről érkező adományok elfogadását. Az első ülésnapon várható döntés arról is, hogy a házelnök pénzbüntetés kiszabása helyett havi illetményük csökkentésével szankcionálhassa azon képviselőket, akik szerinte kijelentéseikkel vagy viselkedésükkel megsértik a Ház méltóságát.