A Magyar Közlöny hétfői számában megjelent határozat szerint a legtöbb pénzt a barcelonai vizes-vb-ről is több érmet hazaszállító úszóinkat és edzőiket is tömörítő Magyar Úszó Szövetség (736,5 millió), míg a legkevesebbet – 43,7 millió forintot – a Magyar Asztalitenisz Szövetség kapja. A szövetségeknek nyújtott támogatási összegek magukban foglalják „a Magyar Olimpiai Bizottság által ellátott, a kiemelt edzők foglalkoztatásához kapcsolódó költségeket is”.
Az egyéb sportágakban a szakemberek foglalkoztatásának feladataihoz 88,6 millió forintot biztosít az állam. A július 1-jén bejelentett idei támogatásból a hétfőn közölt határozat szerint 4,278 milliárd forint jut sportlétesítmény-fejlesztésre.
A kormány összesen 8,695 milliárd forint egyszeri átcsoportosítását rendelte el a határozat szerint elszámolási és a fel nem használt rész tekintetében visszatérítési kötelezettséggel. A határozatban az áll: a kormány felhívja az emberi erőforrások miniszterét, hogy „a sportról szóló 2004. évi I. törvényben meghatározottak szerinti éves szakmai előrehaladási jelentések alapján a sportágfejlesztési koncepciók megvalósításának üteméről, és az ehhez kapcsolódó állami támogatások felhasználásáról rendszeresen adjon tájékoztatást a kormány részére”. Szintén a hétfői Magyar Közlönyben jelent meg az a határozat, mely szerint a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíj 2013. évi kifizetésére 61,2 millió forintot biztosít az állam. A kormány a július 1-jei bejelentés szerint a 2014-től 2020-ig tartó időszakban összesen 135 milliárd forintot biztosít a 16 kiemelt sportágnak.
Asztalitenisz, atlétika, birkózás, evezés, cselgáncs, kajak-kenu, kerékpársport, korcsolyasport, ökölvívás, öttusa, röplabda, sportlövészet, tenisz, torna, úszás és vívás – ezek kiemelt sportként vannak definiálva hazánkban. Mellettük léteznek az úgynevezett látványcsapatsportágak – szám szerint öt: jégkorong, kosárlabda, labdarúgás, vízilabda, kézilabda –, amiket szintén kiemelt módon kezel a kabinet. Ezek esetében a vállalkozások a társasági- és osztalékadójukból (TAO) leírhatnak egy meghatározott, jelentős százalékot a maguk hasznára. Ezt a látványsportoknak, illetve azok utánpótlás-nevelésének a támogatására fordíthatják.