Gyurcsány Ferenc úgy fogalmazott: „miután az államapparátus egyértelműen támogatta az elképzelést, számomra eldöntendő kérdés nem maradt, kifejeztem támogató, bátorító szándékomat”. A találkozó nem volt egyedi eset, mert a hivatalban lévő miniszterelnök jelentős befektetések esetén közvetlen találkozókon ismerteti kormánya álláspontját, bátorítva ezzel az államapparátust és a befektetőket – mondta a Demokratikus Koalíció elnöke, hozzátéve, hogy a Sukorón befektetni szándékozó csoport korábban már többször találkozott a fejlesztési és gazdasági, valamint a Pénzügyminisztérium illetékeseivel.
Gyurcsány kormánya alkalmas emberekből állt?
A bíróság a találkozóról készült emlékeztetőre vonatkozó kérdéseire Gyurcsány Ferenc elmondta: a turisztikai beruházáshoz szükséges ingatlancserék előkészítéséért Tátrai Miklóst, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. volt vezérigazgatóját, a kaszinó működtetéshez szükséges szerencsejáték-koncesszió kiírásáért Veres János volt pénzügyminisztert, míg a kiemelt nagy ügyekben szokásos kormányzati kapcsolattartásért, koordinációért Bajnai Gordon akkori nemzeti fejlesztési minisztert jelölték meg felelősnek. Az ügyész első kérdésekor Gyurcsány Ferenc arra kérte, hogy őt miniszterelnöknek szólítsa, mert nem magánszemélyként jelent meg a bíróság előtt. Arra a kérdésre, miszerint a találkozón megjelentek kellően felkészültek voltak-e, a politikus azt felelte: „kormányomat alkalmas emberekből állítottam össze, és nagyon örülnék neki, ha az ügyészi szervezet is így járna el”.
A bíróság újabb kérdésére – a vagyontanács dönthetett volna-e úgy, hogy nem járul hozzá a telekcseréhez – a politikus azt mondta: a nemzeti vagyonkezelő természetesen készíthetett volna olyan előterjesztést, amelyben nem javasolják ezt az ügyletet. Gyurcsány Ferenc – ügyvédi kérdésre – azt is kifejtette, hogy számára a befektetők személye teljes garanciát nyújtott volna arra, hogy ez a beruházás megvalósul. A befektetők egyikét, Ronald S. Laudert például úgy jellemezte, mint „akinek nem nehezebb bejutni az ovális irodába, mint találkozni a magyar miniszterelnökkel”. A Szolnoki Törvényszék csütörtökön Veres Jánost is meghallgatja tanúként.