Egy hete a Bajnai-életmű újabb, eddig ismeretlen darabját tárta fel a Heti Válasz. Eszerint a Hajdú-Bét-ügynek előjátéka is volt: a 90-es években egy nyolcmilliárdos forgalmú gabonavállalat zuhant csődbe az Együtt mai frontemberének kezei közül. Bajnai Gordon közleményben tagadott – a lap internetes oldala szeptember 12-én nyilvánosságra hozta a bizonyítékot.
A hivatalos életrajzok szerint a 90-es évek Bajnai Gordonjáról annyit illik tudni, hogy ekkor érett fővárosi csúcsmenedzserré (a CA IB Értékpapír Rt. egyik húzóarcaként), majd az ezredfordulóhoz közeledve már mint a Wallis Befektetési Rt. vezérigazgatója folytatta. A Heti Válasz szeptember 5-ei számában azt írta: Bajnai ez idő tájt közösen birtokolt édesapjával egy évi nyolcmilliárd forintos bevételt is produkálni képes gabonakereskedő konszernt, a Mohács-Záhony-vonaltól délre tevékenykedő bajai International Food (IF) Rt.-t – amely cég végül a későbbi Hajdú-Bét-csődöt idéző módon hullott szét.
Másképpen: amikor Bajnai Gordonnak 2003–2004-ben alkalma nyílt a vezérigazgatói székből „végigkövetni” a Wallis-tulajdonú debreceni libakereskedő társaság bukását, már bőven volt agrárvállalkozói, „zöldbárói” tapasztalata. Az IF Rt.-t ráadásul ugyanúgy offshore-talapzatra építették, mint a Hajdú-Bétet: míg utóbbinál ciprusi, írországi, Turks- és Caicos-szigeteki adóoptimalizáló cégekből állt a tulajdonosi kör, a bajai családi érdekeltség pénzeit Liechtensteinbe terelték. És nem mellékesen: az International Food és a Hajdú-Bét botrányos felszámolásához ráadásul ugyanaz a korrupciógyanúba keveredett cégbíró segédkezett.
A Heti Válasz múlt heti cikkének megjelenése után az Együtt–PM Szövetség sajtóközleményt jelentetett meg, amelyben – egyebek mellett – a következő állítások szerepelnek: „A valóság a sejtetésekkel szemben az, hogy Bajnai Gordon az International Food Zrt. üzleti döntéseinek meghozatalában operatív módon soha nem vett részt, a cég csődje idején a vállalkozáshoz köze nem volt.”
Az alábbi, az International Food hivatalos aktáiból származó dokumentum ugyanakkor a lap igazát erősíti. 1998. május 15-én, amikor az International közgyűlése a 100/1998-as számú határozatával eldöntötte a részvénytársaság jogutód nélküli megszüntetését, Bajnai Gordon a cég legnagyobb részvényeseinek egyike volt – vagyis hazugság, hogy a „cég csődje idején a vállalkozáshoz köze nem volt”.