Sokan azt hiték, hogy a rezsicsökkentésre a budapesti II. és III. kerületben nincsen igény, de ezzel szemben több mint 25 ezer aláírás gyűlt össze a fővárosi 4-es számú választókerületben – mondta Varga. A következő időszak fő kérdése, hogy a rezsicsökkentés mellett kiálló 2,5 millió ember képes lesz-e hasonló cselekedetekre – tette hozzá.
A nemzetgazdasági miniszter arról is beszélt, hogy a bukott baloldal csődközeli helyzetbe taszította az országot, példaként hozta föl, hogy az államadósság és a munkanélküliség is elképesztő mértékben nőtt 2002–2010 között. Varga külön felhívta a figyelmet arra, hogy a Gyurcsány–Bajnai-kormányok kiszolgáltatták az országot a nemzetközi pénzügyi köröknek, az ország nem volt a saját ura. A Fidesz alelnöke szerint azok bírálják a kormányt, akik alkalmatlanok Magyarország vezetésére, „nem az emberek, hanem a hatalom érdekli őket”.
Kiemelte, hogy a baloldali erők még megegyezni sem képesek, még a „zombik is előkerültek”. A politikus föltette a kérdést, vajon a baloldal mihez kezdene egy vörösiszap-katasztrófával, vagy egy árvízzel? „Ezt a baloldalt nem foglalkoztatja az ország és az emberek helyzete.” Ha rajtuk múlna, ugyanúgy a bankokkal és a multikkal üzletelnének, és az emberekkel fizettetnék meg a gazdaságpolitikai hibáikat – tette hozzá.
Szólt arról is, hogy a baloldal megemelné az átlagemberek adóját, elvenné a családi adókedvezményt, büntetné a munkavállalókat. „A jobb- és baloldal abban különbözik, hogy mi csak azt szeretnénk elkölteni, amit mi magunk termeltünk meg” – hívta föl a figyelmet az NGM első embere. Hozzátette: „Az ország talpra állt, a magyarok erőfeszítésének köszönhetően növekszik a gazdaság, rekordalacsony az infláció, és csökken az adósság. Három év alatt nem lehet ledolgozni nyolc év hibáit, sokan még mindig nagyon nehéz körülmények között élnek, így az ország teljesítményének javulása az ő érdekeiket kell, hogy szolgálja.”
„A hitelből finanszírozott jólét kora véget ért, elég csak Görögországra nézni.” 2013 félévétől a növekedés motorjai (építőipar, turizmus, beruházások) egyértelműen felpörögtek, a kkv-k is egyre több hitelhez jutnak – fogalmazott a politikus. „Nem hagyhatjuk, hogy a bukott baloldal a reménytelenség igéjét terjessze!”
A rezsicsökkentésről elmondta, hogy a baloldal korábban a lakosságra terhelte az energiacégek garantált nyereségét. Rögtön a kormányváltás után megkezdődött a rezsicsökkentés az energiaárak befagyasztásával, „ezt folytatni kell”. Idén ősszel újabb 11,1 százalékos csökkentés következik, így egy év alatt megvalósul a 20 százalékos áresés – tette hozzá. Külön felhívta a figyelmet arra, hogy a cégek felügyelőbizottságaiban kiosztott osztalékok mértéke az első rezsicsökkentést követően sem csökkent.
„Soha nem lehet azt gondolni, hogy a meccs lefutott, a kilátásaink nem rosszak, az emberek érzik, hogy a jobboldali politika róluk szól.” A választások tétje Magyarország és a magyar emberek jövője – zárta felszólalását Varga.
Rogán beszédében rámutatott arra, hogy a hazai közműcégek privatizációja a szocialista kormányok idején zajlott le. Külön kiemelte, hogy az első Orbán-kormány alatt a gázáremelések mértéke az infláció alatt volt, majd 2003-at követően az áremelések mértéke elszakadt az inflációtól, és csak 2010-et követően állt le az árak folyamatos növekedése. A Fidesz frakcióvezetője felhívta a figyelmet arra, hogy Európában a magyar családok fizették jövedelmük arányában a legtöbb rezsit.
1995–2011 között a közműszolgáltatók 1040 milliárd forintnyi profitot értek el és vittek ki az országból, s ebben nem szerepel az infláció mértéke – mutatott rá Rogán. A rezsicsökkentés hatására a földgáz köbméterenkénti ára 151 forintról 121 forintra csökken november 1-jétől. A csökkentések hatására a 2008. júliusi szintre esnek vissza a lakossági árak a földgáz, míg az áram esetében a 2007. februári szintre – tette hozzá.
A politikus elmondta, hogy egy kétkeresős család 70-80, míg egy párban élő család esetében 40-50 ezer forintos megtakarítást jelentett a rezsicsökkentés 2013-ban. Rogán arról is szólt, hogy jelentősen csökkent a családok díjhátraléka, így a cégeknek is megéri a rezsicsökkentés.
„Ha ma ránézünk a politikai ellenfeleinkre, akkor nagyon sok minden nem világos. Akik igazán veszélyesek, azok, akik mögöttük állnak, mert ők ki fogják kényszeríteni azt, hogy mást csináljanak, mint a mostani kormány.” A Fidesz frakcióvezetője szerint Magyarországon olyan baloldal van, amelyik a bankok és a multinacionális vállalatok érdekeit nézi, ráadásul a brüsszeli bürokrácia is támogatja őket. 16 százalékos helyett 40 százalékos adókulcs bevezetését tervezi Bajnai Gordon, és a mögötte lévő szakadár LMP-s csapat – fogalmazott Rogán.
A politikus külön felhívta a jelenlévők figyelmét arra, hogy mindenki nagyon figyelje az ellenzéki pártok érvelését, ha benyújtják azt a törvényt, amely kimondja a közszolgáltatások nonprofittá alakítását. „Ott mindenkinek világossá fog válni, hogy mely politikai erők képviselik az emberek érdekeit, és kik mögött állnak ott a multinacionális vállalatok, akik számára csak a profit fontos” – zárta szavait a Fidesz frakcióvezetője.