Újabb gyermekbarát fejlesztés valósult meg Zalakaroson

A vendégéjszakákat tekintve stabilan a tíz leglátogatottabb magyarországi célpont egyike Zalakaros, amely egyre előkelőbb helyet foglal el a turizmusban.

LM
2013. 09. 15. 19:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lenner Áron a több mint 300 millió forintból megvalósított kétszintes Vízipók-Csodapók Vízi Gyermekvilág beruházása kapcsán arról is beszélt, hogy idén 7 százalékkal bővült a hazai turizmus hozzájárulása a nemzeti össztermékhez. A növekedés elsősorban a belföldi, Széchenyi pihenőkártyás költéseknek köszönhető, a kártyára a munkáltatók már több mint 100 milliárd forintot töltöttek fel dolgozóik számára – közölte.

Manninger Jenő, a Zala Megyei Közgyűlés elnöke (Fidesz–KDNP) arra emlékeztetett, hogy a Gránit Gyógyfürdő Zrt. a Nyugat-dunántúli operatív program 2,6 milliárdos, a balatoni kiemelt övezet turisztikai attrakcióinak fejlesztését célzó keretből pályázott az új beruházására. Utalt arra is, hogy a fejlesztés a munkahelyteremtést is szolgálja, de leginkább a családbarát turizmus növekedését teszi lehetővé.

A zalakarosi fürdő történetét felelevenítve Novák Ferenc polgármester (Fidesz–KDNP) felidézte, hogy 1965-ös megnyitása óta már több mint 21,5 millió vendég kereste fel a létesítményt. Tavaly nyárra készült el a szabadtéri Vízipók–Csodapók Vízi Gyermekvilág, idén augusztusban pedig már a fedett részlegében is elindult a próbaüzem, s mindennek köszönhető, hogy soha annyi gyermek nem látogatta még a fürdőt, mint mostanában. Szólt arról is, hogy a város és a többségi tulajdonában lévő fürdő további beruházásokat is tervez. A következő fejlesztés az elfolyó termálvíz hasznosítására épülő termáltó és ökopart megvalósítása lesz.

A zalakarosi fedett gyermekrészleg – amelynek átadását Szalai Annamária, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, valamint a Médiatanács áprilisban elhunyt zalaegerszegi származású elnöke születésnapjához időzítették – egy csaknem 600 millió forintos beruházás első részeként valósult meg. A fejlesztéshez 220 millió forintot biztosított a Nyugat-dunántúli operatív program, a fennmaradó összeget saját forrásból és hitelből teremtette elő a fürdő.

A kétszintes gyermekvilágban egyebek mellett függőhidakkal összekötött medencéket, élményelemekkel felszerelt vizes játszóteret alakítottak ki, továbbá családi szaunát és éttermet is létrehoztak. A családi wellness-szolgáltatások fejlesztése keretében a következő ütemben decemberre készül el a legrégebbi, 1975-ben épült fedett fürdő korszerűsítése.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.