Tiffán Zsolt, a megyei közgyűlés elnöke és a polgármesterek a dokumentum aláírásával kifejezték szándékukat, hogy az érintetteknek a Start-program keretében február végéig történő alkalmazásával segítik az Ormánság 25 milliárd forintos, 45 ezer hektárt érintő felzárkóztatási programjának megvalósítását.
Az Ős-Dráva projekt kormánybiztosaként is dolgozó Tiffán Zsolt újságíróknak elmondta: a munkások a fejlesztésre kijelölt területek előkészítése mellett az idén már gyógynövények termesztésével is foglalkoznak, és várhatóan egyre több olyan munkát kapnak, amelyek elvégzése nemcsak fontos, hanem bevételt is hoz a térségnek.
Az Ős-Dráva program lényege a vizes élőhelyek revitalizálása vízkormányzási rendszer kialakításával, elősegítve a folyó mentén az ökoturizmus, a horgászat, a mezőgazdaság fellendülését.
A tervek szerint a folyóvíz egy részét szabályozottan, vízpótló árokhálózatokon keresztül tavakhoz, holtágakhoz, öntözendő területekhez juttatják, a természetes eredetű lefolyásból származó vizet visszatartják, tárolják, és ebből oldják meg az agrárterületek öntözését. Mindez hozzájárulhat ahhoz, hogy az ott élők munkát kapjanak, piacképes termékek előállításával jövedelemhez jussanak.
A programhoz kerékpárutak építése és templomrekonstrukció is kapcsolódik, a kormány pedig áprilisban, az ormánsági Kémesen tartott kihelyezett ülésén határozott arról, hogy támogatja a Dráván egy kompkikötő és egy új híd megépítését, továbbá az M6-M60-as autópálya meghosszabbítását a horvát határig. Mindez jelentősen hozzájárulhat a térség felemelkedéséhez.
Tiffán Zsolt rámutatott arra, hogy az Ős-Dráva program többévnyi előkészület után az idén a látványosabb szakaszához ért. Példaként hozta fel, hogy a napokban megkezdődött a Cún és Szaporca közelébe tervezett ökoturisztikai látogatóközpont építése, s heteken belül hozzálátnak a Dráva ottani holtágának rehabilitációjához.