Hoppál Péter ezt a 11,1 százalékos gáz-, villamosenergia- és távhőárcsökkentés november 1-jei hatályba léptetésével és az arra szükséges felkészüléssel magyarázta. Kérdésre megjegyezte, hogy az újabb rezsicsökkentés miatt is számítanak külföldi kritikákra.
A szóvivő a tájékoztatón arról is beszélt, hogy pártja szerint egyértelművé vált az elmúlt napokban: „az MSZP állt a Magyarországot lejárató Tavares-jelentés mögött”, miközben a szocialisták sokáig azt állították, nem a magyar baloldal van az ügy hátterében. Az MSZP egyik európai parlamenti (EP) képviselője, Herczog Edit azonban most beismerte – folytatta –, hogy igenis ők állnak a háttérben, sőt még büszkélkedett is azzal, hogy a jelentés elfogadása az ő érdemük.
„A bukott baloldalon semmi nem változott, képesek saját országunk ellen is fellépni” – fogalmazott Hoppál Péter, aki szerint a bukott baloldal alkalmatlan Magyarország vezetésére.
A Fidesz szóvivőjét megkérdezték arról is – a Somogyi Hírlap cikke alapján –, hogy először nyert pert jogerősen devizahiteles ügyfelét képviselve Lehmann György, a hétszáz hasonló ügyben egyszerre eljáró siófoki jogász. Hoppál Péter azt mondta, a mostani ítélet után is szükségesnek tartják az egyeztetéseket a bankszövetséggel. Hozzátette, az jelenthet megoldást, ha a devizahitelt mint terméket kivezetik a piacról.
Az idős emberek sérelmére elkövetett rablógyilkosságokkal vádolt ároktői banda két tagjának házi őrizetből megszökéséről Hoppál Péter azt mondta: a gyilkosoknak rács mögött van a helyük, ezért is szorgalmazták az ítélkezések felgyorsítását, mert nem állapot, hogy hosszú évek alatt nem jut nyugvópontra egy ügy. Utalt egyúttal arra a jogszabály-módosításra is, amely után már nincs szükség a terhelt hozzájárulására a nyomkövető alkalmazásához, ha a házi őrizetet azért rendelte el a bíróság, mert a terhelt előzetes letartóztatása a törvényben maximált időtartam lejárta miatt szűnik meg.
Azzal kapcsolatban, hogy a Szociális Ágazati Demonstrációs Bizottság hétfőn tüntetést tart egyebek mellett az ágazati bérrendezésért, a kormánypárti szóvivő nem zárta ki, hogy ez akár már jövőre megtörténjen. A szociális ágazatban dolgozók béremelése a gazdaság erősödésének függvénye – mondta Hoppál Péter.