A kormánypárti politikus jeltolmács közreműködésével kifejtette: ha a parlament elfogadja a költségvetési bizottság erről szóló módosító indítványát, a pénzből az érintett érdekvédelmi szervezetek – többek között a vakok és gyengénlátók, a siketek és nagyothallók, az autisták, az értelmi fogyatékossággal élők, valamint a mozgáskorlátozottak képviselői – például közösségfejlesztési, foglalkoztatási és szakemberképzési programokat tudnak megvalósítani.
Tapolczai példaként megemlítette, hogy a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége 2010-ben 105 millió forintot kapott a büdzséből, ezzel szemben jövőre ez az összeg – az emelés után – 168 millió forint lesz.
Egyre több megváltozott munkaképességű ember tud elhelyezkedni a nyílt munkaerőpiacon.
A fogyatékossággal élők számíthatnak a Fideszre és a kormányra – mondta Nyitrai Zsolt országgyűlési képviselő, aki Kósa Ádámmal, az Európai Parlament néppárti tagjával közösen számolt be a társadalmi csoportot segítő eddigi eredményekről pénteken.
Összegzése szerint az elmúlt három évben az érdekképviseletek támogatása körülbelül 40 százalékkal nőtt, a megemelt forrásokból pedig támogattak például kedvezményes üdüléseket, Braille-írással készült tankönyvek nyomtatását, felnőttképzési tanfolyamok indítását és szülői tanácsadást. Magyarország tehát jobban teljesít a fogyatékossággal élőket segítő szervezetek támogatásában is – jelentette ki.
Tapolczai megjegyezte, hogy a Gyurcsány–Bajnai-kormányok megszorításai a fogyatékossággal élők érdekképviseleteinek is nagyon fájdalmasak voltak, hiszen a támogatási összegek csökkentek, emiatt akkor sok megváltozott munkaképességű dolgozót is el kellett bocsátani.
A Fidesz-kormány alatt azonban újra tervezhetővé vált az érdekvédelmi szervezetek munkája – emelte ki a Fidesz képviselője.