Wittner Mária és Brusznyai József kapta a Mindszenty-emlékérmet

Wittner Mária és Brusznyai József nyugalmazott esperes kapta idén a Mindszenty-emlékérmet.

2013. 11. 04. 13:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lezsák Sándor köszöntőjében felidézte, hogy Mindszenty József bíboros 57 évvel ezelőtt ezen a napon menekült az Egyesült Államok budapesti nagykövetségére. Hitvallásnak nevezte a hercegprímás életét, amely erőt kell hogy adjon a későbbi évtizedekben. Hozzátette: a Mindszenty Társaság azt a célt tűzte ki maga elé, hogy azokra irányítja a figyelmet, akik életükkel szolgálták a bíboros hitvallását.

Hoffmann Rózsa, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelési államtitkára Wittner Máriát méltatva beszélt arról, hogy a képviselő részt vett a forradalomban 1956-ban, ami miatt halálra ítélték, majd életfogytiglanra változtatták büntetését. „Wittner Mária nemcsak hogy túlélte ezeket az eseményeket, hanem egészséges lélekkel és töretlen hittel került ki ebből a kataklizmából” – mondta, hozzátéve, hogy szabadulása után a képviselő sorsa és életútja méltó volt ahhoz, amit 1956. október 23-ával megkezdett.

Kahler Frigyes történész, a Mindszenty Társaság tagja Brusznyai Józsefről elmondta, hogy 1950-ben letartóztatták, majd Kistarcsára internálták. Megkísérelték beszervezni, de ellenállt, ez volt az ő „nagy pusztai megkísértése” – fogalmazott Kahler. Brusznyai Józsefet Krisztus hűséges és győztes katonájának nevezve. A díjazott egészségi állapota miatt az emlékérmet unokahúga, Brusznyai Margit vette át.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.