Selmeczi Gabriella kedden elmondta: az erőmű megújításáról szóló orosz–magyar szerződés a parlament elé kerül, ahol lehetőség lesz a megvitatására. Selmeczi hozzátette: a paksi fejlesztést mindenképpen el kell végezni, erre egy 2009-es parlamenti határozat is kötelezi a kabinetet. A kormánypárt szóvivője többször is hangsúlyozta, hogy az atomerőmű bővítése magával hozza a villamos energia árának hosszú távú csökkenését.
Moszkvában január 14-én Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter és Szergej Kirijenko, a Roszatom elnöke írta alá a nukleáris energia békés felhasználásában való együttműködésről született megállapodást, ennek keretében két paksi erőműblokk megépítéséről is megállapodtak. Az aláíráson jelen volt Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Vlagyimir Putyin orosz államfő.
Az aláírt magyar–orosz államközi megállapodás kapcsán Barcza György, a Századvég Gazdaságkutató vezetője azt mondta, régóta tudott volt, hogy a magyar villamosenergia-termelés 40 százalékát adó paksi atomerőmű reaktorait vagy ki kell váltani, vagy le kell állítani. A mostani megállapodás azt jelenti – magyarázta az elemző a Kossuth rádió 180 perc című műsorában –, hogy a két új reaktorral a négy régi helyett 20 százalékkal nagyobb termelést tudunk elérni, azaz nőhet a más forrásoknál jóval olcsóbb villamos energia részaránya, ami csökkenti az ország függőségét, kiszámíthatóvá teszi az ellátást és nagyon komoly versenyelőny. Ráadásul – hívta fel a figyelmet Barcza – lesz egy olyan időszak is, amikor a hat reaktor, a négy régi és a két új még együtt dolgozhat, és 80 százalék fölé is emelkedhet a Magyarországon belül előállított elektromos energia aránya.