A Magyar Nemzeti Bank (MNB) korábbi elnöke a közlemény szerint „kimagasló szerepet töltött be a CIB és az Intesa Sanpaolo számára végzett munkája során egy olyan időszakban, amikor a csoport jelentős növekedést ért el a közép- és kelet-európai régióban”. A CIB Bank hamarosan közzéteszi a felügyelőbizottság új elnökének nevét.
Surányi neve az utóbbi időben több vonatkozásban is feltűnt a hazai sajtóorgánumok hasábjain. A Gyurcsány–Bajnai-lista kapcsán – melyről akkor még nem volt tudható, hogy Mesterházy lesz a kormányfő-jelöltjük – úgy került szóba, mint egy pártokon kívüli közös miniszterelnök-jelölt, emellett beállt a Létpénz mögé is teljes mellszélességgel. – Az alapjövedelem bevezetése nemcsak megállítaná a magyar társadalom széthullását, hanem történelmi fordulatot eredményezne a társadalmi integrációban – hangoztatta Surányi, aki egyébként – mint azóta kiderült – egy az Európai Unióban megbukott liberális kezdeményezést támogatott.
A LÉT munkacsoport javaslata valójában csődbe vinné az országot, a szociális ellátórendszer, a nyugdíjrendszer és a közfoglalkoztatási rendszer összeomlását idézné elő. Boros Imre közgazdász úgy fogalmazott: „tulajdonképpen a jelenlegi szociális rendszer teljesen le lenne bontva, elsősorban megtámadnák a jelenlegi nyugdíjrendszert”.
Surányi György 1990 és 1991, valamint 1995 és 2001 között volt az MNB elnöke, háromszor nyerte el a Global Finance magazin legmagasabb, „A” osztályzatát a jegybankelnökök eredményességét minősítő értékelésben. 2002-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend középkereszt a csillaggal érdemrenddel tüntették ki.