Soltész Miklós kifejtette: a 2014-ben igénybe vehető mintegy 240 milliárd forint adókedvezmény hússzor több, mint amit 2010-ben a családok érvényesíteni tudtak.
A politikus megjegyezte: a most lezáruló kormányzati ciklusban az egyik legfontosabb terület a családok helyzetének javítása volt. A cél az volt, hogy segítsék a gyermekvállalást és a gyermekek felnevelését, támogatással és nem segélyezéssel. Ezért – fűzte hozzá – több intézkedést tettek.
A családi adókedvezmény mellett bevezették a gyed extrát, amellyel a nők munkavégzés melletti gyermeknevelését támogatja a kormány. Jelentős kedvezményeket vezettek be a kisgyerekeseket foglalkoztató munkáltatóknak. A gyed felső határát megemelték, a gyes idejét kettőről ismét három évre emelte a kormány, emellett bevezették az többszörös ikergyest és az örökbefogadói gyest is.
A munkába visszatérő édesanyáknak nyújt segítséget, hogy a bölcsődeépítési program keretében 2010 és 2014 között több mint 28 milliárd forintból 6000 új bölcsődei férőhely jön létre, és csaknem 5000 már meglevő megújul. 2014 végére így országszerte 20 százalékkal több – összesen 38 520 – férőhely áll majd rendelkezésre, mint a 2010-es kormányváltáskor.
Az intézkedéseknek köszönhetően folyamatosan nőtt a házasságkötések száma, évről évre csökkent a válások és az abortuszok száma, és nőtt a gyermekvállalási kedv 2010 és 2013 között – tette hozzá.
Az eseményen újságírói kérdésre a nyugdíjakkal kapcsolatban elhangzott, hogy korábban az MSZP-s Korózs Lajos azt mondta: a kormánynak régen fel kellett volna mondania azt az államközi szerződést, amely miatt „iparszerűvé” vált az ukrán állampolgárok magyarországi nyugdíjkérelme.
Soltész Miklós erre úgy reagált: a szocialisták ok nélkül riogatják az embereket, hiszen szó sincs tömegekről, mindössze 1200 kérelemről van szó évente. „Emellett nemcsak a statisztika mutatja, hogy ez képtelenség és rágalom, azért is butaság, amit állít Korózs Lajos, illetve a szocialisták, mert bonyolult megkapni a magyar nyugdíjat, még akkor is, ha van egy államközi szerződés. Át kell költözni Magyarországra, meg kell kapni a letelepedési engedélyt, és ott fel kell mondani az ukrán nyugdíjat. Én nem hiszem, hogy a magyar hatóságoknak nem tűnne fel, hogy ha itt milliószámra jönnének át (...) nem magyar származású, magyarul nem beszélő ukránok.”
A sajtótájékoztatón részt vett B. Nagy László Csongrád megyei kormánymegbízott, fideszes képviselő és Bohács Zsolt fideszes képviselő is. Mindketten indulnak az országgyűlési választáson Fidesz–KDNP-s egyéni jelöltként Szegeden.