A csókolózók se fintorogjanak Gyurcsányra

A „korszakváltók” pót-március 15-éjén mindenkit összeszidott a balliberális vezérkar, 1848-ról senki nem szólt.

MNO
2014. 03. 30. 15:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csúsztatott március 15-ére gyülekezett össze a balliberális összeborulás szavazótábora Budapesten, az operaháznál. Ismert, a nemzeti ünnepen a viharos időjárás miatt nem tudtak összegyűlni az Erzsébet híd pesti hídfőjénél. A szocialista-liberális szimpatizánsok tömege szellősen ugyan, de elért a Liszt Ferenc tér vonaláig, illetve kicsit messzebb is, a szervezői közlés szerint 50 ezren sereglettek össze.

Kónya Péter főszervező először a „Csizma téri” (Clark Ádám tér) botrányos Orbán-bábudöntést rehabilitálta, majd a színpadra szólította Gyurcsány Ferencet. A fel-alá járkáló DK-elnök a történelem szemétdombjára kívánta Orbánt, akit nemes egyszerűséggel politikai szélhámosnak nevezett. Részletek alább:

Fodor Gábor egykori SZDSZ-elnök most a Liberálisok elnökeként állt pódiumra, és azt mondta, a szabadság nem lehet ellenzékben. Magukat és követeléseiket a márciusi ifjak törekvéseivel állította párhuzamba, a jelenlegi hatalmat pedig – nem megemlékezve Veres János expénzügyér, 2010 és a költségvetési adatok furcsa kapcsolatára – közérdekű adatok eltitkolásával vádolta. Úgy gondolja, ők Kossuth Petőfi és Széchenyi örökösei, az április 6-ai választás pedig Kelet és Nyugat harcáról szól.

Szabó Tímea jött ezután. Az Együtt–PM társelnöke elvenné Orbán Viktortól „kedvenc játékszerét, a kormányrudat”, és szerinte nem kell törődni a közvélemény-kutatási adatokkal, amelyekhez bizonyára hasonlókat láttak volna Petőfiék és Rákócziék annak idején.

Az utolsó előtti felszólaló a félpercenként oldalsó középtartásba helyezkedő Bajnai Gordon volt. A „válságkezelő miniszterelnökként” aposztrofált Bajnai fel volt háborodva azon, hogy szülővárosába, Bajára látogat hamarosan Orbán Viktor, de szerinte nincs még veszve semmi, ami április 6-át illeti. A korábban felszólalókhoz hasonlóan a kamupolitikusokat és a bizniszpártokat kárhoztatta, úgy véli, 17 országos lista van, ami a kormánynak jó, és 1, ami a kormányváltás ügyét szolgálja. Kérte, hogy senki ne maradjon távol az urnáktól, aki az összefogás személyi összetétele miatt finnyás. Ezzel egyértelműen a Gyurcsányt ellenszenvesnek gondolóknak üzent. A szép időben a telekre, földre vagy a Margitszigetre csókolózni menőknek azt üzente, szánjanak egy órát a szavazásra.

Többen nem várták meg az utolsóként felszólaló Mesterházy Attilát és hazaindultak. Pedig az MSZP elnöke hosszasan szidta a közmédiát, a CÖF-öt és újra vitára invitálta Orbán Viktort, amire az ATV-t és a Népszabadságot kérte közvetítőnek. Orbán Viktor politikáját horthystának, feudálisnak és bolseviknak is nevezte egyszerre az utódpárt elnöke, és bár még soha ennyi párt még nem állíthatott országos listát választáson a rendszerváltozás óta, kijelentette, Orbán egypártrendszerre törekszik.

Elővette a közmunkásokkal kapcsolatos ismert beszédpanelt is, szerinte az ő foglalkoztatásuknak semmi keresnivalója a foglalkoztatottsági adatok között, és megígérte, kormányra kerülve 250 ezer „valódi” munkahelyet teremt, és senki nem fog 100 ezer forint alatt keresni. A 65 év fölötti nyugdíjasoknak szintén beígérte a bűvös számot, valamint 24 ezer forintnyi gyógyszerpénzt is meglebegtetett.

Beszédét Gyurcsány és Bajnai egy-egy üzenetének visszaidézésével zárta, majd jelöltek érkeztek a pódiumra, és elénekelték együtt az összefogás dalát, Máté Péter „hazámos” dalát „kormányváltó” feldolgozásban – az összegyűltek közben a kiosztott piros, fehér és zöld papírokból nemzeti színű zászlót állítottak össze az Andrássy úton.

„A proletár fegyvere az utcakő”, „Szavazz Mátyás királyra”, ilyen szimpatizánsi megnyilvánulásokkal találkozott tudósítónk távozóban a rendezvényről.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.