Nem csak Simon Gábor volt feledékeny

Tízmilliós tételek és ingatlanok hiányoztak MSZP-s, DK-s és jobbikos politikusok vagyonnyilatkozataiból.

MNO
2014. 03. 28. 16:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Agyonjavított vagyonnyilatkozatot nyújtott be Lamperth Mónika, a Gyurcsány-kormány egykori belügyminisztere. Az eredetileg leadott dokumentumokban 1 millió 450 ezer forintnyi pénzintézeti számlakövetelést jelentett be Lamperth, februárban, javítva benyújtott vagyonnyilatkozatában azonban már 10 millió 605 ezer forintról volt szó.

Hasonlóképpen átírta a befektetéseire vonatkozó rovatokat is, itt az eredeti mintegy 34 millió forintnál kevesebb, 26 és fél millió forint szerepelt a javított verzióban, valamint arra is fény derült, hogy Lamperth megfeledkezett arról, hogy 20 millió forinttal tartozik egy magánszemélynek, így ezt is javítania kellett a vagyonnyilatkozatban.

Kolber István, a gyurcsányista Demokratikus Koalíció kaposvári jelöltje balatonföldvári lakását hagyta ki az első vagyonnyilatkozatából, amelyet felerészben birtokol, valamint pénzintézeti követelésénél kerekítette fel az eredeti 1,5 millió forintot 5 millióra.

Emellett korrigálta vagyonnyilatkozatát Lendvai Ildikó, a szocialista párt nagy öregje, aki 104 négyzetméteres budapesti belvárosi lakásával kapcsolatban pontosított, illetve egykori párttársa, Szili Katalin is, aki jelenleg a Közösség a Társadalmi Igazságosságért Néppártot vezeti – az ő beadványa OTP-részvényeivel kapcsolatban szorult javításra.

Z. Kárpát Dániel, a Jobbik képviselője 4 millió 244 ezer forintos pénzintézettel szembeni devizakövetelését felejtette el beleírni az eredeti vagyonnyilatkozatába, míg párttársa, Nyikos László képviselő a folyószámláján tartott 1 millió 800 ezer forintjáról feledkezett meg, valamint a képviselői juttatásként kapott, csaknem 400 ezer forint értékű – azóta ellopott – hordozható számítógépéről.

A közelmúlt legismertebb vagyonnyilatkozattal kapcsolatos ügye kétségkívül Mesterházy Attila szocialista pártelnök volt helyetteséhez, Simon Gáborhoz kötődik.

A baloldali összeborulás miniszterelnök-jelöltjének egykori jobbkeze a javított vagyonnyilatkozatban már feltüntette az eredetiből kimaradt XII. kerületi, 128 négyzetméteres lakását, azonban a botrányt kirobbantó bécsi bankszámláján parkoltatott százmilliók sem az eredeti, sem a később beadott vagyonnyilatkozatában nem szerepeltek.

Ahogy az a mintegy 75 millió forintnyi külföldi deviza sem szerepel a beadott iratokban, amelyet a Welsz Tamás, nemrég elhunyt vállalkozó lakásában talált bissau-guineai hamis útlevéllel nyitottak a Magnet Bankban Mesterházy azóta előzetes letartóztatásba került egykori jobbkeze számára. Volt helyettesének ügyében a szocialista pártelnök egyébként bő félszáz napja hallgatásba burkolózik, és párttársaival egyetemben az idézés ellenére nem jelenik meg a mentelmi bizottság ülésein sem. A Simon-ügy részleteiről ide kattintva tájékozódhat.

Welsz Tamás rejtélyes halála egyébként újabb szálat indított a szövevényes szocialista kötődésű ügyek sorában – feltételezések szerint ő volt az is, aki 2006 nyarán Gyurcsány Ferenc őszödi beszédét rögzítette.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.