Welsz Tamásért egy rendőrautó ment az irodájához, ahonnan bilincsben szállították el, menet közben azonban rosszul lett. Az mno.hu információi szerint ezután egy egészségügyi intézménybe szállították, ahol már nem tudták megmenteni az életét.
A Hír TV értesüléseit megerősítette Nagy Andrea főügyészségi szóvivő az MTI-nek: „A Simon Gábor ügyében ismertté vált W. Tamás elhalálozott. Halálának okát az arra hivatott hatóságok vizsgálják.” Az Országos Mentőszolgálat részéről Győrfi Pál szóvivő a hvg.hu-t szintén arról tájékoztatta, hogy egy negyven év körüli férfit próbáltak újraéleszteni, de nem sikerült a szívét újra indítani.
A Hír TV helyszíni tudósítója megtudta, hogy valóban a 12. kerületében található Budai Mentőállomásra szállították Welsz Tamást.
A haláleset körülményeit a Budapesti Rendőr-főkapitányság V. kerületi Rendőrkapitányság Rendkívüli Haláleseti Osztálya vizsgálja.
Az MSZP-s Bárándy Gergely ma kora délután közleményben arról kérdezte Polt Péter legfőbb ügyészt, hogy tervezi-e az ügyészség, hogy vádalkut köt a Simon-ügyben a Sólyom Airways tulajdonosával. Bárándy arra is kitért kérdésében, hogy az MSZP-frakció a leginkább érdekelt abban, hogy még a választások előtt tisztán lehessen látni a Simon Gábor által felhalmozott vagyon eredetét illetően, és hamis vagy eltorzított információkat ne lehessen politikai célokra felhasználni. A Népszava már a reggeli lapban arról írt, hogy Welsz alkut köthet a hatóságokkal, és távozásáért cserébe „feldobta” Simont.
Nemcsak Simon Gábornak, hanem további nyolc magyar állampolgárnak volt bissau-gineai útlevélre nyitott számlája a MagNet Bankban – tudta meg az Index. Közben a Magyar Nemzet arról írt, hogy több szocialista politikusnak is volt afrikai útlevele. Korábban az Indexnek több, egymástól független forrás is azt állította, hogy az Interpol által körözött Welsz Tamás házában a Gyurcsány-kormány volt pénzügyminisztere, Veres János nevére kiállított útlevelet is találtak a nyomozók. Veres az Index megkeresésére elmondta, hogy soha az életben nem volt afrikai útlevele, Welsz Tamást pedig nem ismeri, életében nem találkozott vele.
A Népszabadság korábban arról számolt be, hogy Welsz Tamás ötszáz magyarnak intézhetett afrikai útlevelet. A férfi egyébként bissau-guineai kormányzati kapcsolatain keresztül szerezte be az iratokat, és olyan magyaroknak adta el, akik – Simonhoz hasonlóan – más néven akartak például bankszámlát nyitni. Ugyan ezen a napon számolt be a Nol.hu arról, hogy további gyanúsítottjai vannak a Simon-ügynek, Welsz Tamás és barátnője, vagy egy másik segítője lehet.