Nincs adat arra, hogy Welsz a titkosszolgálatoknak dolgozott volna

A nemzetbiztonsági bizottság a halálával összefüggésben is tájékozódott a rendőri és titkosszolgálati szervek képviselőitől.

NT
2014. 03. 25. 16:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Erről Molnár Zsolt, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának MSZP-s elnöke beszélt a testület keddi zárt ülése után. A bizottság kedden Welsz Tamás halálával összefüggésben is tájékozódott a rendőri és titkosszolgálati szervek képviselőitől.

A bizottsági elnök elmondta, kaptak információkat, de még nem zárult le az a vizsgálat, amely minden kétséget kizáróan bizonyítja, hogy milyen módon halt meg Welsz. Mint a Magyar Nemzet is megírta kedden, erre még napokat, heteket várni kell. Jelezte: annyit tudtak meg, hogy az idegenkezűséget kizárták, és Welsz Tamás nem állt kényszerintézkedés alatt.

Kérdésre válaszolva azt mondta: információi szerint nincs hamis útlevele szocialista képviselőknek, s reméli, hogy egyik országgyűlési képviselőnek sincs.

Molnár Zsolt még hétfőn azt tudatta, az általa vezetett testületnek tájékozódnia kell arról, hogy Welsz Tamásnak voltak-e titkosszolgálati kapcsolatai akár Magyarországon, akár más államban. Szavai szerint a rendőrségbe vetett bizalom miatt fontos mielőbb tisztázni a haláleset körülményeit, hiszen Welsz egy rendőrautóban lett rosszul, és azóta ellentmondásos hírek jelentek meg a történtekről.

Welsz Tamás neve két héttel ezelőtt bukkant fel a sajtóban, amikor a Központi Nyomozó Főügyészség közokirat-hamisítás gyanújával hallgatta ki Simon Gábort, akit emellett költségvetési csalással és magánokirat-hamisítással is gyanúsít a nyomozó hatóság. (Emiatt egyébként előzetesben marad, mint a távirati iroda lehozta kedden.) A Magyar Nemzet számolt be elsőként február elején az azóta is ismeretlen eredetű, mintegy 240 millió forintnyi devizáról, amelyet Simon egy osztrák bankban tartott. Bővebben >>>

Simon – és mások – afrikai, bissau-guineai útlevele a Welsznél tartott házkutatás során kerültek elő, voltak köztük kitöltött és biankó okmányok is. Welsz a papírokat a bissau-guineai kormányzati kapcsolatain keresztül szerezte be, és olyan magyaroknak adta el, akik – Mesterházy Attila volt helyetteséhez hasonlóan – más néven akartak például bankszámlát nyitni.

Azt már a keddi lapszámában írta meg a Magyar Nemzet, hogy pénzmosásgyanús ügyletekről és a Welsz által működtetett segélyszervezet támogatóiról is árulkodnak a dokumentumok. Ezekből az iratokból és adathordozókból kiderülhet az is, hogy az említett támogatók a segélyszervezet afrikai akcióihoz csatlakozva milyen összegeket igyekeztek eltüntetni a magyar adóhatóság elől, valamint az is világossá válhat, hogy kik használhatták pénzmosásgyanús ügyleteik leplezésére a segélyszervezettel tartott kapcsolatukat, illetve a Charity March segélyakcióiban való részvételüket.

A Magyar Nemzet információi szerint a lefoglalt iratok és fájlok nemcsak a Charity Marchcsal kapcsolatban állt személyek nevét, hanem az általuk mozgatott összegek nagyságát, valamint az akciók segítségével eltüntetett pénzek útját, a kedvezményezett társaságok adatait is tartalmazzák.

A Simon Gábor bukott MSZP-elnökhelyettes bizalmasaként elhíresült Welsz Tamásról a Népszabadság hétfőn azt közölte, hogy a férfi illegális tevékenységének szinte a teljes dokumentációját átadta a rendőrségnek a halála előtti órákban. A lefoglalt iratok között vannak az elmúlt években kiállított bissau-guineai útlevelek igénylőlapjai, továbbá néhány olyan kész okmánynak a fénymásolata is, amelyek szintén a hatóság kezére kerültek – írta a lap.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.