Orbán Viktor kifejtette: „A parlamentnek van joga olyan törvényt alkotni, amellyel beavatkozik a szerződésekbe – ezt most már látom. Most, hogy ennek pontosan mik a korlátai – mert azt is mondja az Alkotmánybíróság, hogy itt is érdekegyeztetésekre kell törekedni –, ezt majd a jogászok meg fogják számunkra állapítani. Egy biztos: folytatjuk azt a politikát, hogy a devizahiteleseket kimentjük ebből a nehéz helyzetből, és a következő ciklus végére nem lesz olyan lakás-devizahiteles, akinek aggódni kellene otthona, vagy a családjának otthona elvesztése miatt.”
A miniszterelnök továbbra is minden érintettet arra biztat, hogy lépjen be az árfolyamgátba.
Ismert, az Alkotmánybíróság hétfőn a devizahitelekkel kapcsolatos alaptörvény-értelmezésében azt mondta ki, hogy törvénnyel módosíthatók korábban megkötött szerződések, ám ebben az esetben is figyelembe kell venni minden fél méltányos érdekeit, a megváltozott körülmények között is érdekegyensúlyra kell törekedni.
Az Ab döntésére reagálva Varga Mihály hétfőn azt mondta, az visszaigazolta a kormány eddigi lépéseit. Gulyás Gergely kijelentette, ha a Fidesz marad kormányon, teljes egészében kivezeti a piacról a lakáscélú, jelzálogalapú devizahitel-szerződéseket. Ugyanakkor meg kell várni a Kúria döntését az új jogszabály megalkotásával.
A Civil Összefogás Fórum (CÖF) üdvözölte az Alkotmánybíróság devizahitelekkel kapcsolatos döntését. Ifj. Lomnici Zoltán, a CÖF jogásza a Ma reggelben közölte, hogy álláspontjuk szerint a hétfői döntés mindenképpen jó hír a károsultak számára. „Bátor és előremutató döntés született” – tette hozzá. Mint kifejtette: az Ab nemcsak azt mondta ki, hogy törvénnyel be lehet avatkozni, hanem kimondta azt is, hogy alkotmányos a beavatkozás, és gyakorlatilag a „rendes bíróságoknak”, elsősorban a Kúriának kell dönteni ezekben a kérdésekben.