Egyértelmű felhatalmazást kaptak a kormánypártok

A választók nemet mondtak a gyűlöletre és az unióból való kilépésre Kocsis Máté szerint.

NT
2014. 04. 13. 10:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kocsis megköszönte a választóknak a választáson elért történelmi eredményt. Mint mondta, Magyarországon és Európában sem volt példa arra, hogy két alkalommal is ilyen erős támogatottságot tudjon szerezni egy pártszövetség.

A politikus hangsúlyozta, nemcsak megszerezték, de meg is tartották a mandátumok többségét, „a magyarok a bizalmukat adták az eddigi munkához”. A magyar társadalom igent mondott arra, hogy a kormány folytassa a munkahelyteremtést, a szociális biztonság megteremtését, és az energiaárak csökkentését – jelentette ki.

 

A májusban megalakuló kormányra és parlamentre rengeteg feladat vár, ahogy a magyar közéletre is – fejtette ki. Hozzátette, május 25-én arról kel dönteni, hogy kik képviselik hazánkat az unió parlamentjében, a Fidesz és a KDNP pedig az érdekek maximális képviseletét vállalja.

 

Kocsis Máté a sajtótájékoztatón arra kérte a választópolgárokat, hogy az itthoni elsöprő győzelem után – figyelemmel a számos megoldandó problémára – továbbra is támogassák a Fidesz–KDNP pártszövetséget.

Újságírói kérdésre válaszolva elmondta azt is, a baloldalnak azon kellene elgondolkodnia, hogy helyes-e az a politika, az a társadalomszemlélet, amelyet képviselnek. Rámutatott, még mindig nem tudtak megújulni, még ugyanazok a politikusok láthatók a soraikban, akik egyszer már tönkretették az országot. „Azt gondolom, ez nem feltétlenül annak a kérdése, hogy hány szervezet működik együtt vagy hány szervezet indul külön, hanem hogy ezek a szervezetek mit képviselnek, és ezeket a szervezeteket kik képviselik” – szögezte le.

Úgy fogalmazott, ha Mesterházy Attila a „levitézlett baloldali politikai elittel gondolja a jövőt, akkor személyes véleményem szerint nem jól gondolja”. Kijelentette, abban bíznak, hogy a baloldal a jövőben a nemzeti érdekek képviseletekor a kormánypártok mellé áll, és nem Magyarországot támadja.

Az Együtt-PM választási rendszerrel kapcsolatos bírálatára a fideszes politikus azt mondta: az utólagos támadás azt a látszatot kelti, mintha valami nem lett volna szabályos. Hangsúlyozta: Magyarországon minden szavazat ugyanannyit ér, a választási rendszer pedig számos szűrőn ment át, többek között a Velencei Bizottság és az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet is vizsgálta. Hozzátette: a módszer Európában sem idegen, és nem ellentétes sem a hazai, sem az uniós joggal.

Kép: Fidesz.hu

Kétharmados parlamenti többséget szerzett a Fidesz–KDNP az április 6-ai országgyűlésiképviselő-választáson a szavazatok 99,99 százalékos feldolgozottsága alapján. A Nemzeti Választási Iroda vasárnapra virradó éjjel közölt adatai szerint a Fidesz–KDNP-nek 133, az MSZP–Együtt–DK–PM–MLP-nek 38, a Jobbiknak 23, az LMP-nek pedig 5 mandátuma lesz az új parlamentben.

 

Az egyéni választókerületekben nem változott meg szombaton az eredmény a múlt vasárnapihoz képest. E szerint a Fidesz–KDNP 96, az MSZP–Együtt–DK–PM–MLP pártszövetség pedig 10 mandátumot szerzett az egyéni választókerületekben. A változásra 16 választókerületben volt matematikai esély.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.