Ismert, kedd délelőtt, amikor az Országház előtti Kossuth Lajos téren a földtörvény ellen tüntető Gaudi-Nagy Tamás – aki az elmúlt parlamenti ciklusban a Jobbik-frakció tagja volt – észrevette Pásztor Istvánt, elkezdett neki üzengetni a megafonban. Pásztor Istvánhoz ekkor egyre több tüntető szaladt oda, főleg nők állták körbe, szidalmazták, bolseviknak nevezték, lökdösték és többen arcon köpték.
Gaudi-Nagy másnap le is hazaárulózta Pásztor Istvánt, majd a hazaárulók kapcsán lámpavasat és akasztást emlegetett. Morvai Krisztina, a Jobbik EP-listavezetője, aki maga is felszólalt a rendezvényen, nem határolódott el Gaudi-Nagytól, „harcostársától és legjobb barátjától”.
A Népszabadság szombati cikkében az olvasható, hogy Gaudi-Nagy Tamás egy „patrióta jogvédő szervezetet” hozna létre brüsszeli székhellyel, emellett ott lesz az Európai Unió fővárosában, mint Morvai Krisztina, a Jobbik európai parlamenti képviselőjének szakértője.
Ismert, a Jobbik Gaudi-Nagytól igen, de Morvaitól nem határolódott el – szerintük semmi olyat nem mondott, amitől el kellene határolódni és a visszahívása sem merült fel a párton belül.
Vona Gábor mintha sült hús lenne, úgy érezte magát azon a sajtótájékoztatón, ahol a történtekről kérdezték. Új dolog nem hangzott el, nagyjából megismételték a korábbi kommünikéjüket, miszerint „a rendezvényen történteket, azt a leghatározottabban elutasítjuk és a Jobbik politikai stílusától teljes mértékben elütőnek ítéljük meg”.
Tény az is, hogy Vona Gábor a sajtó munkatársai előtt szabad utat adott a korábban a Jobbik parlamenti frakciójában ülő Gaudi-Nagynak Brüsszelbe, mint fogalmazott, „ahhoz sincsen szavuk, ha a politikusnő netán Gaudi-Nagy Tamást magával viszi az Európai Parlamentbe”.
Mivel, ahogy a Népszabadságnak Novák Előd elmondta, Morvainak a többi jobbikoshoz viszonyítva nagyobb a mozgástere, erre valószínűleg sor kerül majd, annak ellenére, hogy a Jobbik ilyen kérdésekben informálisan szokott egyeztetni. Gaudi-Nagy megerősítette a lapnak, hogy Morvai korábban már egyértelművé tette számára, hogy szakértőként számít rá az EP-ben.
Ismert, Gaudi-Nagy – aki EP-képviselő szeretett volna lenni – nem vállalta a radikális párt felkérését, hogy legyen újra országgyűlési képviselő, mondván, akkor nem praktizálhat ügyvédként.
A Pásztor Istvánt ért súlyos támadás miatt Áder János rendkívüli sajtótájékoztatót tartott. A köztársasági elnök azt mondta, akik magukból kifordulva gyalázták Pásztor Istvánt, megalázták a határon túli honfitársainkat, megalázták egész nemzetünket, nem számoltak azzal, hogy Pásztor István azok közé tartozik, akik magyarként álltak helyt békében, háborúban. Nem nézhetjük ezt tétlenül – fogalmazott. Nem nézhetjük tétlenül, hogy valakit bántalmazzanak vallási hovatartozása vagy politikai nézetei miatt – jelentette ki Áder. A köztársasági elnök úgy fogalmazott: minden erőnkkel azon kell lennünk, hogy a jövőben megakadályozzuk, hogy ilyesmi még egyszer előfordulhasson. Ha azonban mégis megtörténik – folytatta az államfő –, akkor minden erőnkkel azon kell lennünk, hogy a törvény teljes szigorával sújtson le azokra, akik ezt a tettet elkövették.