Welsz információkkal zsarolt

Simon Gábor bizalmasa magyar adóelkerülőktől próbált pénzt kicsalni.

2014. 05. 10. 4:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Panamai érdekeltségű magyar cégek tulajdonosaitól próbált meg pénzt szerezni a március közepén elhunyt Welsz Tamás. Értesüléseink szerint az adóelkerülésre létrehozott vállalkozások pénzmozgásait megismerve zsarolta a társaságok magyarországi többnyire közismert tulajdonosait. Úgy tudjuk, Welsz Panamában a cégek által kötött szerződésekhez és számlamozgásokról szóló adatokhoz is hozzájutott. Ezekből azt is megtudta, hogy az esetleges „visszaosztások” kiknél landoltak. Úgy tudjuk, Welsz újságírókat, ügyvédeket is megkeresett. A férfi ugyanis minden lehetséges módszerrel nyomást akart gyakorolni azokra, akik vonakodtak fizetni.

Berényi András ügyvéd lapunknak azt mondta: őt Welsz Tamás tavaly nyáron kereste meg, és titkosszolgálati kapcsolatot színlelve az általa Panamában jogsértően megszerzett vállalkozások magyarországi érdekeltségeiről érdeklődött. – Úgy értékeltem, hogy ha valóban köze van a titkosszolgálatokhoz, akkor ezt biztosan nem fedi fel előttem, ám rövid időre belementem a „játékba” – fogalmazott. Hozzátette, ekkor kiderült, Welsz azt akarta elérni, hogy a jogszerűtlenül tulajdonába került offshore cégek sok milliárdos magyarországi vagyona felett befolyást szerezzen – közölte. Mint mondta, ügyvédi titokra hivatkozva nem adott neki információkat, ám Welsz Tamás nem adta fel. – Ezután azzal próbált megzsarolni, hogy ügyfeleimről adatokat szolgáltat a sajtónak, amiről azonnal értesítettem a megfelelő hatóságot – jelentette ki Berényi.

Az egyik érintett vállalkozás a CC Soft nevű cég volt, amelynek egyik tulajdonosa, Bartók Attila már nyilatkozott a történtekről. Kiderült, a férfi bátyjának felesége Horthy Andrea volt, aki később Welsz élettársa lett. A nőnek egyesek szerint feltett szándéka volt, hogy tönkretegye a vállalkozást, és ebben Welsz Tamás feljelentések sorozatával igyekezett közreműködni. A CC Soft felbukkant a Hagyó Miklós egykori MSZP-s főpolgármester-helyettes és társai ügyében folyamatban lévő büntetőeljárásban is. Ez volt az az informatikai vállalkozás, amely a HÉV vonalára egy utastájékoztató rendszert telepített, ami azonban használhatatlan volt.

További részleteket a Magyar Nemzet szombati számában talál.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.