Welsz információkkal zsarolt

Simon Gábor bizalmasa magyar adóelkerülőktől próbált pénzt kicsalni.

2014. 05. 10. 4:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Panamai érdekeltségű magyar cégek tulajdonosaitól próbált meg pénzt szerezni a március közepén elhunyt Welsz Tamás. Értesüléseink szerint az adóelkerülésre létrehozott vállalkozások pénzmozgásait megismerve zsarolta a társaságok magyarországi többnyire közismert tulajdonosait. Úgy tudjuk, Welsz Panamában a cégek által kötött szerződésekhez és számlamozgásokról szóló adatokhoz is hozzájutott. Ezekből azt is megtudta, hogy az esetleges „visszaosztások” kiknél landoltak. Úgy tudjuk, Welsz újságírókat, ügyvédeket is megkeresett. A férfi ugyanis minden lehetséges módszerrel nyomást akart gyakorolni azokra, akik vonakodtak fizetni.

Berényi András ügyvéd lapunknak azt mondta: őt Welsz Tamás tavaly nyáron kereste meg, és titkosszolgálati kapcsolatot színlelve az általa Panamában jogsértően megszerzett vállalkozások magyarországi érdekeltségeiről érdeklődött. – Úgy értékeltem, hogy ha valóban köze van a titkosszolgálatokhoz, akkor ezt biztosan nem fedi fel előttem, ám rövid időre belementem a „játékba” – fogalmazott. Hozzátette, ekkor kiderült, Welsz azt akarta elérni, hogy a jogszerűtlenül tulajdonába került offshore cégek sok milliárdos magyarországi vagyona felett befolyást szerezzen – közölte. Mint mondta, ügyvédi titokra hivatkozva nem adott neki információkat, ám Welsz Tamás nem adta fel. – Ezután azzal próbált megzsarolni, hogy ügyfeleimről adatokat szolgáltat a sajtónak, amiről azonnal értesítettem a megfelelő hatóságot – jelentette ki Berényi.

Az egyik érintett vállalkozás a CC Soft nevű cég volt, amelynek egyik tulajdonosa, Bartók Attila már nyilatkozott a történtekről. Kiderült, a férfi bátyjának felesége Horthy Andrea volt, aki később Welsz élettársa lett. A nőnek egyesek szerint feltett szándéka volt, hogy tönkretegye a vállalkozást, és ebben Welsz Tamás feljelentések sorozatával igyekezett közreműködni. A CC Soft felbukkant a Hagyó Miklós egykori MSZP-s főpolgármester-helyettes és társai ügyében folyamatban lévő büntetőeljárásban is. Ez volt az az informatikai vállalkozás, amely a HÉV vonalára egy utastájékoztató rendszert telepített, ami azonban használhatatlan volt.

További részleteket a Magyar Nemzet szombati számában talál.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.