A lapnál úgy tudják, hogy a nyomozás adatai szerint Welsz már hónapokkal ezelőtt beszereztetett két kis üvegnyi mérget egy gyógyszerész ismerősével. Az egyiket saját részre, a másikat pedig élettársának, Horthy Andreának – írja a Blikk. Ez a szer közforgalomban nem vásárolható, orvos sem írhatja fel, így bizonyosan illegális forrásból szerezték be, és a bulvárlap szerint Welsz csaknem egymilliós összeget fizetett érte. Az üzletember tisztában volt azzal, hogy miként, mennyit kell bevenni belőle, s milyen módon, mennyi idő alatt hat – teszik hozzá.
A nátrium-pentotál egy nagyon nehezen beszerezhető vegyület. Gyógyszertárban nem kapható. Csak speciális műtétekhez használják, és csak külön engedéllyel hozzáférhető – mondta el a Blikknek Szeles Géza toxikológus. Altatószerként, érzéstelenítőként, igazságszérumként alkalmazzák. Külföldön kivégzéshez méregként is használják. Beszúrása után rövid időn belül eszméletvesztés várható, majd hatására a légzés, a keringés, végül a szív is leáll. A szakirodalom szerint nagyobb mennyiségben szájon keresztül is mérgező, csak sokkal lassabban hat. A méreginjekció az USA-ban és Kínában alkalmazott kivégzési módszer.
A mérget tartalmazó üvegcsét Welsz érdi házának fürdőszobájában rejtette el. Arra az esetre tartogatta, ha kilátástalan helyzetbe kerülne, erről a tervéről szólt élettársának is. A Blikk úgy tudja, március 20-án, amikor a rendőrökkel megérkezett a házba, hogy bizonyítékokat adjon át, rövid időre bement a fürdőszobába, miközben a nyomozók házában kutakodtak. Minden valószínűség szerint ott oldotta fel vízzel, és itta meg az egyik üveg tartalmát.
A lap értesülései szerint az üres méregfiolát a nyomozók meg is találták, miután az udvaron lévő, mintegy tíz köbméteres emésztőt kiszivattyúzták. A Blikk az ügyben egyik érintett informátorukra hivatkozva azt írja, hogy Welsz élettársa utasította egyik alkalmazottjukat – aki amolyan mindenes volt az érdi birtokon –, hogy szabaduljon meg a fiolától.
Welsz Tamás korábban maga jelentkezett a rendőrségnél, hogy terhelő dokumentumokat akar átadni, majd március 19-én a rendőrautóban utazva rosszul lett, és az Alkotás utcai mentőállomáson elhunyt. A férfit tavaly novemberben rövid időre őrizetbe vette a rendőrség, ugyanis barátnőjével együtt az Interpol offshore-csalás miatt körözte. Welsz lakásán olyan iratokat is lefoglaltak, amelyekkel igazolni lehetett volna azt a fedősztorit, miszerint Simonnál – mint azt a volt politikus gyanúsítotti kihallgatása során állította – csak „vagyonkezelésében” volt az a pénz, amelyet osztrák számláján tartott. Welsz házában Simon Gábornak külön széfje volt, amelyből előkerült az a Gabriel Derdák névre kiállított, Simon fényképét és adatait tartalmazó bissau-guineai útlevél is, amellyel a volt MSZP-s politikus kérésére egy ismerőse bankszámlát nyitott, majd 75 millió forint értékű valutát helyezett el a fővárosi MagNet Bankban. Mesterházy Attila egykori helyettesét költségvetési csalással, valamint okirat-hamisítással gyanúsítják.
Egy rejtélyes módon eltűnt szlovákiai vállalkozónak politikai védelmet biztosíthatott Welsz Tamás, akinek márciusban bekövetkezett halála összefügghet az MSZP korábbi elnökhelyettese, Simon Gábor ellen indult büntetőeljárással – derült ki az Index cikkéből.
A Magyar Nemzet korábban megírta, hogy a kiváló politikai, titkosszolgálati kapcsolatokkal is rendelkező Welsz halála előtt a nevével fémjelzett Charity March nevű segélyszervezet hazai ügyfeleiről is adatokat szolgáltatott, és illegális tevékenységének szinte a teljes dokumentációját átadta a rendőrségnek. Az ügyletek számos részlete egyezik azokkal a megoldásokkal, amelyeket az időnként titkosszolgálati fedéssel működő Egymásért Egy-Másért Alapítvány a pénzszerző ügyletei során alkalmazott.