Welsz autót is biztosított Simonnak

Welsz Tamás korábbi felesége használja azt a Seat Alteát, amelyet Simon Gábor, a szocialista párt volt elnökhelyettese a letartóztatása előtt használt

2014. 04. 23. 3:32
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy Érden működő autókereskedésből származik az a Seat Altea, amelyet a tévécsatornák az akkor még szabadlábon lévő Simon Gábor Ágnes utcai ingatlana előtt filmeztek le, amikor a még képviselői mandátummal rendelkező szocialista politikus a sajtó kérdései elől igyekezett menekülni. Mint azt lapunk kiderítette: Mesterházy Attila MSZP-elnök volt helyettese által használt autót a Simon bizalmasaként elhíresült Welsz Tamás biztosította a politikusnak egy kereskedő közreműködésével, és azt mostanában az egy hónapja elhunyt vállalkozó volt felesége használja.

Lapunk telefonon kereste meg a Csaba néven bemutatkozó autókereskedőt, aki tagadta, hogy a sajátjának mondott kocsit rajta kívül bárki más használta volna, és nemmel válaszolt arra a kérdésünkre is, hogy ismerte-e Welsz Tamást, illetve Simon Gábort. Állításait cáfolta Welsz korábbi, az autókereskedés közelében lakó felesége, aki érdeklődésünkre elmondta, hogy az egyébként az udvarában parkoló Seat a Csaba nevű férfitól származik, aki jól ismerte volt férjét. A hölgy közölte: fogalma sem volt arról, hogy korábban ki használta az autót, és Simon Gáborról is csak azután hallott, hogy kitört az ausztriai számláival kapcsolatos botrány. A volt feleség leszögezte, a kocsit üresen vette át, és nem talált semmilyen iratot benne. A kérdéses Seat a botrány kirobbanása idején Simon Ágnes utcai háza előtt parkolt, és azt a politikus két másik személyautó mellett használta.

Kifosztották Welsz Tamás irodáját – írta a Blikk. A lap információi szerint nagyjából egy héttel ezelőtt valaki vagy valakik feltörték az irodát, amelyet március 3-án a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai aprólékosan átkutattak, az ott talált dolgok egy részét magukkal vitték, egy részéről pedig leltárt készítettek. A rendőrség azonban cáfolta a hírt, mint írták, csak megrongálta valaki a zárat.

 

További részleteket a Simon-ügyben ide kattintva olvashat.

Welsz a halála előtt a nevével fémjelzett Charity March (CM) nevű segélyszervezet hazai ügyfeleiről is adatokat szolgáltatott, és illegális tevékenységének szinte a teljes dokumentációját átadta a rendőrségnek. A vállalkozó mint a CM misszióvezetője olyan bizonyítékokat nyújtott át a hatóságnak, amelyek alapján az is nyomon követhető, hogy a segélyszervezet milyen cégektől, illetve magánszemélyektől kapott támogatásokat. Úgy tudjuk, a jelenleg is vizsgált iratok nemcsak Welsz és Simon bizalmi kapcsolatáról, hanem az üzletember más ügyleteiről is fontos információkat tartalmaznak. A kiváló politikai és titkosszolgálati kapcsolatokkal is rendelkező Welsztől származó dokumentumok az Egymásért Egy-Másért Alapítvány ügyéhez hasonló botrány kirobbanását vetítik előre. Az ügyletek számos eleme azonosságot mutat az időnként titkosszolgálati fedéssel működő alapítvány pénzszerző műveleteivel, amelyek során az országba adományként behozott élelmiszereket és más árukat nem a rászorulóknak juttatták, hanem kereskedelmi forgalomban értékesítették.

Ismert: a Simon bizalmasaként elhíresült Welsz Tamás korábban maga jelentkezett a Nemzeti Nyomozó Irodánál, hogy terhelő dokumentumokat akar átadni, majd március 19-én a rendőrautóban rosszul lett. A férfit az Alkotás utcai mentőállomásra szállították, de életét nem sikerült megmenteni. Az Index számolt be róla, hogy Welsz házában Simon Gábornak külön széfje volt, amelyben a nyomozók több, a volt politikusra nézve terhelő dokumentumra bukkantak. A trezorból került elő az a Gabriel Derdak névre kiállított, Simon fényképét és adatait tartalmazó bissau-guineai útlevél is, amellyel a volt szocialista politikus kérésére egy ismerőse bankszámlát nyitott a fővárosi MagNet Bankban, és a számlán később 75 millió forint értékű valutát helyezett el.

Welsz Tamást tavaly novemberben rövid időre őrizetbe vette a rendőrség, ugyanis barátnőjével, Horthy Andreával együtt az Interpol a panamai hatóságok kérésére offshore-csalás miatt körözte. Welsz lakásán a nyomozók olyan iratokat is lefoglaltak, amelyekkel igazolni lehetett volna azt a fedősztorit, miszerint Simonnál – mint azt a volt politikus gyanúsítotti kihallgatása során állította – csak „vagyonkezelésében” volt az a pénz, amelyet osztrák számláján tartott.

Welsz halálának okát jelenleg is vizsgálják a Semmelweis Egyetem Igazságügyi és Biztosítás-orvostani Intézetének munkatársai, akik – úgy tudjuk – az elmúlt napokban egyeztettek a hozzátartozókkal. Információink szerint a szakértők nem közölték a rokonokkal, hogy mikorra készül el a szakvéleményük, amely tisztázhatja azt a feltételezést, amely szerint az elhunyt megmérgezte magát.

Simonnal szemben a Központi Nyomozó Főügyészség a lapunkban február elején leleplezett, Ausztriában parkoltatott 240 millió forintot meghaladó valutaszámlája kapcsán költségvetési csalás, valamint magán- és közokirat-hamisítás gyanújával folytat eljárást. A volt politikust március 12-én helyezték előzetes letartóztatásba.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.