Cáfolta a rendőrség, hogy kirabolták Welsz irodáját

A blikk korábban arról írt, hogy a nyomozók által korábban lepecsételt Logodi utcai irodából iratokat és pénzt is elvittek, a rendőrség cáfolta ezt.

VZ
2014. 04. 22. 9:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Blikk információinak kikerülése után megkérdeztük az Országos Rendőr-főkapitányság sajtóosztályát, hogyan lehetséges, hogy egy ilyen kiemelt ügyben a rendőrség által lepecsételt lakásba, irodába be lehet törni, illetve milyen módon szokták őrizni a lepecsételt objektumokat; ők ez utóbbi kérdéseinkre szűkszavú válaszlevelükben azt írták, hogy kérdéseink „nem tartoznak az ügyben folyó eljárásokhoz".

Később a Budapesti Rendőr-főkapitányság közleményben cáfolta a Blikk állításait, és többek között arra is felhívta a figyelmet, hogy a napilapnak még cikkük megjelenése előtt megküldték „a rongálás tényét tartalmazó, a lopást egyértelműen cáfoló tájékoztatást."

A rendőrségi közlemény arról ír: az iroda zárszerkezetét ismeretlen elkövető megrongálta, de nem jutott be a lakásba, így lopás nem történt. Az ügyben a Budapesti Rendőr-főkapitányság I. kerületi Rendőrkapitánysága rongálás gyanúja miatt folytat eljárást ismeretlen tettes ellen.

A rendőrségi közlemény helyesbítette a Blikk azon közlését is, miszerint Welsz a rendőrautóban vesztette volna életét, hiszen „közismert tény: a férfi egy fővárosi egészségügyi intézményben a gondos orvosi ellátás ellenére hunyt el."

Korábban eltérő információk jelentek meg a Welsz Tamás irodájával kapcsolatban a sajtóban. A Blikk arról számolt be, hogy profik törtek be és hogy az egész széfet elvitték, míg nem sokkal később a Hvg.hu már arról írt: nem törtek be Welsz irodájába, csak rongálás történt.

A Blikk kedd reggel azt írta: információik szerint pontosan nagyjából egy héttel ezelőtt valaki vagy valakik feltörték az irodát, amelyet március 3-án a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai aprólékosan átkutattak, az ott talált dolgok egy részét magukkal vitték, egy részéről pedig leltárt készítettek. A helyiséget a rendőrök a munka végeztével lepecsételték, ugyanúgy a széfet és az ajtó zárját is. Az elkövető a gyanú szerint a férfihez közel álló személy lehetett – írták.

Jellemző az akció profizmusára, hogy a Logodi utcai irodából nem a páncélszekrény tartalmát, hanem az egész széfet elvitték – írja a lap, hozzátéve: úgy tudják, a páncélszekrényben jelentős summa, nagyjából 30 millió forintnyi forint, euró és afrikai fizetőeszköz volt, de voltak benne iratok is. Lába kélt minden bútoroknak, sőt még a világítótesteket is leszerelték. Távozáskor pedig a zárakba pillanatragasztót nyomtak. Ez ügyben az eljárást az I. kerületi rendőrkapitányság folytatja – olvasható a lapban.

A Blikk arra is rámutat, hogy ez az akció a Welsz Tamás halála után indult örökösödési eljárást is érinti, hiszen a Simon-ügy koronatanújának édesapja és lánya is igényt tart a hátramaradt vagyonra.

Nem ez az egy széfje volt Welsznek – hívja fel a figyelmet a lap. A férfi érdi lakásának széfjét Welsz halála után a volt élettárs, Horthy Andrea kiürítette. Abban a páncélban nagyjából 20 millió forint értékű valuta, egy Rolex, egy Omega és két másik nagy értékű karóra is volt néhány fontos dokumentummal együtt – írják. Másnap az asszony újból visszatért a lakáshoz és iratokkal teli dobozokat cipelt ki a ház előtt parkoló autójába, vele volt az édesanyja is.

A Blikknek sikerült megszólaltatnia az ügyben érintett egyik személyt, aki elmondta: az elhunyt Welsz Tamás egy rokona észlelte, hogy Horthy Andrea éppen pakol, ezután kihívta a rendőrséget, akik leállították a hölgyet – mondta az érintett, hozzátéve, az abból a széfből eltűnt értékeket a hatóságok később egy házkutatás során megtalálták.

Az Országos Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya megerősítette a nyomozás tényét a bulvárlapnak.

Ugyanakkor a Hvg.hu arról ír: nem törtek be Welsz Tamás irodájába, és ott nem is volt semmilyen széf. A portál úgy tudja, hogy az iroda ajtaját megpróbálták felfeszíteni, de ez nem sikerült, ezért az ügyben garázdaság kísérlete miatt indult eljárás.

Mint ismeretes, Welsz Tamás egy rendőrautóban halt meg éppen akkor, amikor a hatóságokkal együttműködve Simon Gábor szocialista képviselőre terhelő bizonyítékokat adott át a politikus titkos bankszámlája és vagyona kapcsán indult eljárásban.

Welsz Tamás volt az, aki vallomása szerint Mesterházy Attila egykori helyettesének segített: őt kereste meg a volt szocialista politikus, hogy segítsen legalizálni mesés vagyonát, de Welsz volt az is, aki hamis bissau-guineai iratokkal megnyitotta Simon Gábor MagNet Bank-os számláját is – a politikusnak saját széfje is volt az üzletembernél.

A Magyar Nemzet korábbi értesülései szerint Welsz rendkívül precíz ember volt, részletes nyilvántartást vezetett az összes általa intézett útlevélről, és abban – a bissau-guineai szabályok miatt – minden érintettnek az ujjlenyomata, sőt még a személyi igazolványuk fénymásolata is szerepelt.

Ugyanakkor nem ez az egy kötődése van az üzletembernek a szocialistákhoz: a Népszabadság információi szerint 2006 májusában Welsz Tamás hangmérnökként dolgozott abban a csapatban, amely az MSZP megbízásából rögzítette Gyurcsány Ferenc őszödi beszédét.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.