A Blikk információinak kikerülése után megkérdeztük az Országos Rendőr-főkapitányság sajtóosztályát, hogyan lehetséges, hogy egy ilyen kiemelt ügyben a rendőrség által lepecsételt lakásba, irodába be lehet törni, illetve milyen módon szokták őrizni a lepecsételt objektumokat; ők ez utóbbi kérdéseinkre szűkszavú válaszlevelükben azt írták, hogy kérdéseink „nem tartoznak az ügyben folyó eljárásokhoz".
Később a Budapesti Rendőr-főkapitányság közleményben cáfolta a Blikk állításait, és többek között arra is felhívta a figyelmet, hogy a napilapnak még cikkük megjelenése előtt megküldték „a rongálás tényét tartalmazó, a lopást egyértelműen cáfoló tájékoztatást."
A rendőrségi közlemény arról ír: az iroda zárszerkezetét ismeretlen elkövető megrongálta, de nem jutott be a lakásba, így lopás nem történt. Az ügyben a Budapesti Rendőr-főkapitányság I. kerületi Rendőrkapitánysága rongálás gyanúja miatt folytat eljárást ismeretlen tettes ellen.
A rendőrségi közlemény helyesbítette a Blikk azon közlését is, miszerint Welsz a rendőrautóban vesztette volna életét, hiszen „közismert tény: a férfi egy fővárosi egészségügyi intézményben a gondos orvosi ellátás ellenére hunyt el."
Korábban eltérő információk jelentek meg a Welsz Tamás irodájával kapcsolatban a sajtóban. A Blikk arról számolt be, hogy profik törtek be és hogy az egész széfet elvitték, míg nem sokkal később a Hvg.hu már arról írt: nem törtek be Welsz irodájába, csak rongálás történt.
A Blikk kedd reggel azt írta: információik szerint pontosan nagyjából egy héttel ezelőtt valaki vagy valakik feltörték az irodát, amelyet március 3-án a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai aprólékosan átkutattak, az ott talált dolgok egy részét magukkal vitték, egy részéről pedig leltárt készítettek. A helyiséget a rendőrök a munka végeztével lepecsételték, ugyanúgy a széfet és az ajtó zárját is. Az elkövető a gyanú szerint a férfihez közel álló személy lehetett – írták.
Jellemző az akció profizmusára, hogy a Logodi utcai irodából nem a páncélszekrény tartalmát, hanem az egész széfet elvitték – írja a lap, hozzátéve: úgy tudják, a páncélszekrényben jelentős summa, nagyjából 30 millió forintnyi forint, euró és afrikai fizetőeszköz volt, de voltak benne iratok is. Lába kélt minden bútoroknak, sőt még a világítótesteket is leszerelték. Távozáskor pedig a zárakba pillanatragasztót nyomtak. Ez ügyben az eljárást az I. kerületi rendőrkapitányság folytatja – olvasható a lapban.