Úgy tudjuk, a nap folyamán elkészült előzetes szakvélemény kizárta az idegenkezűséget, és valószínűsítette, hogy természetes halált halt a férfi, azonban Welsz halálának pontos okát a jövő hét elején állapítják meg az orvosszakértők.
A rendkívüli halálesetet a rendőrség közigazgatási eljárásban vizsgálja, így – mint arról a BRFK szóvivője, Bognár Kinga tájékoztatott – a törvény szerint nem nyilatkozhatnak a részletekről.
A Hír24 péntek reggel arról számolt be, hogy Welsz Tamás már otthonában összeesett, miután beszedett valamit. A portál úgy tudja, Welsz a tragédia előtt nem sokkal közölte a hatóság embereivel: „Uraim, bevettem valamit. Nem tudnak ellene semmit tenni.”
Ismert, csütörtök este elhunyt Welsz Tamás, Simon Gábor büntetőügyének egyik érintettje. A Magyar Nemzet úgy tudja, a 41 éves férfi a napokban jelezte a Nemzeti Nyomozó Irodának, hogy terhelő dokumentumokat szeretne átadni a rendőrségnek. A nyomozók a vállalkozót autóval szállították a bizonyítékokért két – egy érdi és egy budai – helyszínre. Eközben Welsz rosszul lett. A rendőrök a férfit azonnal az Alkotás utcai mentőállomásra vitték, ahol azonban már nem tudtak rajta segíteni. Az MSZP volt elnökhelyettesének és más szocialista politikusoknak hamis afrikai útlevelet szerző férfi halálának körülményeit államigazgatási eljárásban az V. kerületi rendőrkapitányság rendkívüli halálesetek osztálya vizsgálja.
Welsz neve ugyanis két héttel ezelőtt bukkant fel a sajtóban, amikor a KNYF közokirat-hamisítás gyanújával hallgatta ki Simont, akit emellett költségvetési csalással és magánokirat-hamisítással is gyanúsít a nyomozó hatóság. A Magyar Nemzet számolt be elsőként február elején az azóta is ismeretlen eredetű, mintegy 240 millió forintnyi devizáról, amelyet Simon egy osztrák bankban tartott.
Simon – mások – afrikai, bissau-guineai útlevele a Welsznél tartott házkutatás során kerültek elő, voltak köztük kitöltött, de biankó okmányok is. Welsz a papírokat a bissau-guineai kormányzati kapcsolatain keresztül szerezte be, és olyan magyaroknak adta el, akik – Mesterházy Attila MSZP-elnök volt helyetteséhez hasonlóan – más néven akartak például bankszámlát nyitni.
Welsz korábban a Sólyom Airways új tulajdonosaként vált ismertté. Az ő cége, a Charity March vette át tavaly novemberben a Sólyom légitársaság irányítását. Az Index hozta nyilvánosságra, hogy Welsz, mint a jótékonysági szervezet képviselője, évek óta vitetett ki mentőautókat Nyugat-Afrikába, évente néhány darabot, sokszor egyéb eszközökkel együtt. Tíz év alatt valamivel több mint harminc autót vittek ki Bissau-Guineába, Gambiába, Mauritániába, Guineába, Szenegálba, a Zöld-foki Köztársaságba és Maliba.