Gulyás Gergely, a kormánypárt országgyűlési képviselője pénteki budapesti sajtótájékoztatóján emlékeztetett: Simon Gábor az elmúlt években egyik vagyonnyilatkozatában sem tüntette fel a titkos bécsi számlán tartott több mint 240 millió forintos vagyonát.
Ha emiatt az Országgyűlés megállapította volna az összeférhetetlenségét, vissza kellett volna fizetnie az ez idő alatt felvett parlamenti jövedelmét, 39 millió forintot – magyarázta a Fidesz képviselője, aki szerint Simon éppen azért mondott le február 13-án (még mielőtt kimondták volna az összeférhetetlenséget), hogy ezt ne kelljen megtennie. A Fidesz most arra szólítja fel Simont és az MSZP-t, hogy előzzék meg a pénz visszakövetelésének sokéves procedúráját, és fizessék vissza a csaknem 40 milliós jövedelmet.
Ha ezt Simon nem teszi meg, az MSZP-nek kell helyette, mert a pártnak is van felelőssége az ügyben, a 39 millió forintért politikai értelemben nekik is helyt kell állniuk – közölte Gulyás. Emlékeztetett, hogy a mentelmi bizottság egyébként keresi a fizetés visszakövetelésének jogi lehetőségét, és már megérkezett a testülethez az erről szóló pécsi egyetemi szakvélemény, amely a bizottság jelentésének elkészültekor – amelynek határideje március 31. – lesz nyilvános. Hozzátette, személyes véleménye az, hogy Simon a lemondással nem mentesülhet a visszafizetési kötelezettség alól. Gulyás azt is hangsúlyozta, úgy tűnik, hogy „az MSZP-nek titkolnivalója van az ügyben”, a párt és elnöke, Mesterházy nem segíti a helyzet tisztázását.
A Fidesz politikusát arról is kérdezték, hogy az Együtt–PM az Országgyűlés több bizottságának soron kívüli összehívását kezdeményezi arra hivatkozva, hogy a Simon-üggyel összefüggésbe hozott vállalkozó, Welsz Tamás váratlan halála „egy gyanús ügy újabb, gyanús fejleménye”. A kormánypárti képviselő erre azt mondta, egyelőre nem tud olyan információról, amely indokolttá tenné az Együtt–PM által kért egyik testület, a nemzetbiztonsági bizottság összehívását.
Ismert, csütörtök délután elhunyt Welsz Tamás, Simon Gábor büntetőügyének egyik érintettje. A Magyar Nemzet úgy tudja, a 41 éves férfi a napokban jelezte a Nemzeti Nyomozó Irodának, hogy terhelő dokumentumokat szeretne átadni a rendőrségnek. A Hír24 arról számolt be, hogy Welsz a tragédia előtt nem sokkal közölte a hatóság embereivel: „Uraim, bevettem valamit. Nem tudnak ellene semmit tenni.”
Az Index hozta nyilvánosságra, hogy Welsz, mint a jótékonysági szervezet képviselője, évek óta vitetett ki mentőautókat Nyugat-Afrikába, évente néhány darabot, sokszor egyéb eszközökkel együtt. Tíz év alatt valamivel több mint harminc autót vittek ki Bissau-Guineába, Gambiába, Mauritániába, Guineába, Szenegálba, a Zöld-foki Köztársaságba és Maliba.
Az MSZP volt elnökhelyettesének és más szocialista politikusoknak hamis afrikai útlevelet szerző férfi halálának körülményeit államigazgatási eljárásban az V. kerületi rendőrkapitányság rendkívüli halálesetek osztálya vizsgálja.
Február 4-én a Magyar Nemzet írt arról először, hogy Mesterházy helyettese, Simon évek óta hatalmas, csaknem 250 millió forintos vagyont parkoltat egy osztrák pénzintézet számláján, amelyet nem tüntetett fel egyetlen vagyonnyilatkozatában sem. Azóta a politikus kilépett a szocialista pártból, lemondott mandátumáról, az ügyészség pedig február 18-án gyanúsítottként hallgatta ki. Később kiderült, Simon nemcsak osztrák, hanem egy magyarországi bankban is pénzt rejteget. A Hír TV megtudta, a Magnet Bankba 75 millió forintnyi összeget helyeztek el Simon hamis afrikai útlevelének segítségével.
Simon volt MSZP-elnökhelyettest, valamint a korábbi C típusú nemzetbiztonsági ellenőrzésben érintett minisztereket és titkosszolgálati vezetőt is meghallgatna következő ülésén a parlament nemzetbiztonsági bizottsága – közölte Németh Szilárd, a testület fideszes alelnöke a bizottság március 18-i zárt ülését követően újságírókkal.