Ez lesz a Miniszterelnökség államtitkárainak feladata

Megnevezte Lázár János miniszter, hogy államtitkárai közül ki miért felel majd.

BL
2014. 06. 11. 11:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tájékoztatása szerint L. Simon László fideszes országgyűlési képviselő lesz a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára. Németh Lászlóné volt fejlesztési miniszter a Magyar Fejlesztési Bankot érintő kormányzati döntésekért, a Magyar Posta felügyeletéért és a takarékszövetkezetek integrációjáért felel majd. A fideszes Potápi Árpád Jánosnak – aki eddig a parlament nemzeti összetartozás bizottságát vezette – az államtitkári hatásköre a nemzetstratégiára terjed ki Semjén Zsolt tárca nélküli miniszter irányítása alatt.

A szintén a kormánypártban politizáló Kovács Zoltánra a területi közigazgatást bízzák a Miniszterelnökségen. Kis Miklós Zsolt – a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) ifjúgazda-tagozatának elnöke – felel majd a vidékfejlesztésért, a már eddig is a Miniszterelnökség kötelékébe tartozó Sonkodi Balázs a stratégiai ügyekért, Zsigmondné Vitályos Eszter Zsuzsanna – a Miniszterelnökség eddigi helyettes államtitkára – pedig az európai uniós fejlesztésekért – közölte a kormányszóvivő.

A Miniszterelnökség közigazgatási államtitkára Vidoven Árpád lesz.

A harmadik Orbán-kormány eskütétele előtti bemutatáson a kormányfő a Miniszterelnökséget a kormány „idegközpontjának” nevezte, a kabinettel szembeni támadások gyakorisága és ereje pedig szerinte Lázár János eredményes munkájának bizonyítéka lesz, „sőt már most is az”. „Akkor fognánk gyanút, ha a támadások alábbhagynának” – jegyezte meg. Szavai szerint az is köztudott, hogy a Miniszterelnökség vezetőjére irányított „ólmot és vasat” valójában a kormányfőnek szánják.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.