Információink szerint a Bajnai Gordon formációjában zajló belharc jellegű taktikázás elsődleges célja, hogy ne Kónya Péter, az egyik alapító, a Szolidaritás mozgalom vezetője legyen az új elnök. Mivel a jelenleg mindössze háromszáz tagot számláló pártban a legnagyobb mozgósítóerővel a Szolidaritás rendelkezik, úgy tudjuk, a másik két alapító, a Milla és a Haza és Haladás Egyesület most gőzerővel próbálja aktivizálni saját támogatóit. Bár az Együttben a háromszáz fős moratóriumot korábban a „beszivárgók” elleni védelemmel magyarázták, ennek célja tudomásunk szerint mindvégig a valódi tagsággal és támogatottsággal bíró Szolidaritás kordában tartása, háttérbe szorítása volt.
Nem véletlen, hogy Kónya a tisztújítással kapcsolatban a tagfelvétel megnyitását, a párt alulról jövő demokratizálódását sürgeti. A mozgalom vezetője már korábban egyértelművé tette azt is, van forgatókönyv arra az esetre, ha Bajnaiékkal nem folytatódna az együttműködés, sajtóértesülések szerint Kónyáék ez esetben a Demokratikus Koalícióhoz (DK) közelednének.
Úgy tudjuk, a millás Juhász Péternek nem sok esélye van a pártelnökségre, miközben a befutónak tartott társelnök, Szigetvári Viktor helyzete sem egyértelmű. A súlyos kudarcot hozó országgyűlési választási eredményért ugyanis Bajnai nagyrészt őt tartja felelősnek. A párt új alapszabályának kidolgozását, az irányítás és működés átszervezését viszont a háttérbe vonult Bajnai koordinálja, ám számos nyitott kérdés rendezése van hátra azzal kapcsolatban, milyen rendszerben működik tovább az Együtt. Úgy tudjuk, Szigetvári elnökségi rendszerben gondolkodik, s egyedüli vezető szeretne lenni, a társelnöki elképzelést elutasítja. Forrásaink szerint Bajnai támogatását leginkább Szelényi Zsuzsa élvezi, aki helyette ült be a parlamentbe. Ennek hátterében az állhat, hogy Szelényi férje, Karvalits Ferenc, a jegybank volt alelnöke, aki régóta baráti viszonyt ápol Bajnaival.
A teljes cikket a szerdai Magyar Nemzetben olvashatja.