A szervezet vezetője az az Ekiudoko Miriam, aki a Demokratikus Koalíció (DK) szeptemberi Ellenállás napja elnevezésű, kormányellenes tüntetésének moderátora volt Gréczy Zsolt DK-szóvivővel együtt.
Az Ebony egyesület egyébként az Összefogás a gyűlöletcselekmények ellen címet viselő pályázatával nyerte el a tekintélyes összeget. A Heti Válasz korábban megírta: a háromgyermekes, félig magyar, félig afrikai Ekiudoko Miriam a budapesti Savannah étterem egyik tulajdonosa, és internetes adatlapja szerint tanulmányait a Lauder Javne középiskolában, az Országos Rabbiképző – Zsidó Egyetemen, valamint a Zsigmond Király Főiskolán végezte.
Eközben a norvég civil pénzek elosztását felügyelő Ökotárs Alapítvány igazgatója, Móra Veronika tegnap André Goodfrienddel, az Egyesült Államok budapesti ügyvivőjével tartott közös sajtótájékoztatót a fővárosi Bank Centerben. Ezen Móra ismertette a tavalyi évre vonatkozó magyar civil fenntarthatósági indexet. Az Ökotárs jelentése szerint a régióban csupán Szlovéniában rosszabb a civil szervezetek helyzete.
Az egytől hétig tartó skálán, amelyen az egy a legjobb minősítés, hazánknak összesítve 3,4 pontot adtak. Ezen belül a pénzügyi téren rosszabb, a jogi környezetben viszont jobb a helyzet. A jelentés készítői között volt az Ökotárstól Foltányi Zsuzsa egykori LMP-s politikus, illetőleg az Autonómia Alapítvány, amely szintén részt vesz a norvég pénzek osztásában.
Goodfriend azt mondta: „A demokrácia folyamatos éberséget kíván”. Jelezte: 2010 óta az Egyesült Államok 2,7 milliárd dollárt fektetett világszerte a civil társadalom erősítésébe. A norvég alapot érintő Kehi-vizsgálat kapcsán azt mondta: amikor kormányzati szereplők arról beszélnek, hogy a külföldi pénzt elfogadó civil szervezetek külföldi érdekeket szolgáló ügynökök, akkor az alkalmas a civilek megfélemlítésére, és ez aggasztja az Egyesült Államokat.