A sokadszorra bíróság elé állított Stadler József a vádirat szerint 2007 és 2010 között az érdekeltségébe tartozó gazdasági társaságok, a Flying Start 2008 Kft., a Stadler Duó Kft. és a Kastély-Bor Kft. nevében kibocsátott és befogadott – főként ruhaneműk kereskedelmének látszatát keltő – valótlan tartalmú számlák felhasználásával jogtalan haszonszerzés céljából általános forgalmi adót kísérelt meg visszaigényelni, s csökkentette a társaságok adófizetési kötelezettségét. A taglalt időszakban Stadler csaknem 420 millió forint vagyoni kárt okozott. A vádhatóság ezért a különösen visszaeső vádlottra egy-egy rendbeli különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás, valamint okirat-hamisítás miatt börtönbüntetés kiszabását indítványozta.
Balázs László Tibor, Stadler ügyvédje kifogásolta, hogy az ügyészség az új Büntető törvénykönyv alapján járt el, hiszen a hatályba lépése előtt történtek az esetek. A régi Btk.-ban 2-től 8, az újban 5-től 10 évig terjedő szabadságvesztés szabható ki a bűncselekményért. Kifogásolta azt is, hogy a vádlottnak sérült a gyors bíróság elé állításhoz fűződő joga is, mivel a nyomozást már 2011-ben lezárták. A védő előadta továbbá, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerint Stadler egyik cégének számláján csaknem 97 milliós túlfizetés szerepel, azaz az okozott kár egy részét megtérítette, ugyanakkor ez az adat a nyomozati és a vádiratból egyaránt hiányzik. Ez azért lényeges, mert ha a vádlott kellő időben megtéríti az okozott kárt, büntetése korlátlanul enyhíthető.
A szemmel láthatóan legyengült, több műtéten átesett, jelenleg is állandó orvosi kezelés alatt álló Stadler József ártatlannak vallotta magát, azt mondta: azért volt szükség a cégei közötti rendszeres adásvételre, mert az adóhatóságnál jelezték neki: tönkre fogják tenni vállalkozásait. „Én csak dolgozni szerettem volna, de mára rájöttem: nekem nem lehet” – közölte, hozzátéve, hogy a ruhabizniszben csak vesztesége keletkezett, haszna nem.