Pavlik Lívia kancellár kérdésre elmondta: semmi konkrét befektetői megkeresés nem érkezett az ingatlan iránt, csak a néhány éve napvilágot látott értékbecslések szerepelnek. A rektor hozzátette, ennek fényében az ezzel kapcsolatos sajtóértesüléseket sem tudja kommentálni.
Nem tudják, miért van célkeresztben a Corvinus, de nem sikerült megtudniuk, mi állhat e mögött, miközben minden intézményből, amellyel kapcsolatban állnak, csak pozitív visszajelzéseket kaptak, és a néhány évvel ezelőtti gazdasági problémák is megoldódtak már.
Minden, gazdasági racionalitást célzó egyeztetésnek állnak elébe – mondta Pavlik Lívia, s kérdésre közölte, mindenképpen az egyetem egyben tartása mellett áll ki. Az intézmény gazdasági egyensúlya fennáll, ugyanakkor fejlesztési forrásokból kevés jut, de ez igaz a budapesti egyetemekre is, amelyek az EU-s operatív források 27 milliárdos kereteiből nem részesülnek, hiszen ezt nem a fenntartó, azaz az állam osztja el.
A közép-magyarországi intézmények határozottan hátrányos helyzetben vannak a konvergenciarégiókban lévőkkel szemben, ezt az egyensúlytalanságot szeretnék megszüntetni – jelentette ki kérdésre Rostoványi Zsolt.
„A falakból, az arborétumból árad a tudás, a nagy hagyományú kertészmérnöki képzés 160 éve kezdődött, az arborétum maga is 125 éves. A gazdasági számítások szerinti áttelepítés csak pusztítást eredményez, ezért úgy gondolom, nincs más alternatíva, mint ennek a nemzeti kincsnek a védelme” – hangsúlyozta Hegedűs Attila, a Kertészettudományi Kar dékánja. Rendszeresek a próbálkozások, hiszen a terület, ahogy a város fejlődött, egyre értékesebb lett anyagi értelemben is. Palkovics László, a Kertészettudományi Kar növénykórtani tanszékének vezetője hozzátette: a növényfajok ezrei és a százéves fák a speciális klíma olajfái: létfontosságú képzési anyagot adnak a hallgatóknak. Maga a képzés is Budapest köré koncentrálódott – mondta.
Vecseri Beáta, az Élelmiszertudományi Kar dékánja hozzátette, hogy erős kötelékek fűzik Budapesthez az élelmiszer-ipari képzést: erős a céges beágyazottság, a duális képzés terén közös a képzés a Semmelweis Egyetemmel, és a hivatalos szervekkel is szoros a kapcsolat. Szilágyi Kinga, a Tájépítészeti Kar vezetője hozzátette: Európa első tájépítészeti képzése indult itt meg, ökológiai és műszaki elemek vegyítésével, ami egyedülállónak tekinthető.

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!