Tiborcz-ügy: a kormány nem tud semmiről

Nem kaptak értesítést az uniós vizsgálatról – állítja a Miniszterelnökség.

MNO
2015. 07. 21. 14:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény szerint ha lesz ilyen ellenőrzés, akkor a kormány eleget tesz az adatszolgáltatásnak, mert abban érdekelt, hogy a magyar közvélemény minden ügyben tiszta képet kapjon a források felhasználásáról. A kormány bízik abban, hogy az Európai Bizottság érdeklődése az Elios Zrt. iránt pusztán szakmai és nem politikai.

Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára hétfőn az MTI érdeklődésére a Demokratikus Koalíció (DK) hétfői közleményére úgy reagált, hogy a kormány minden vizsgálatban, függetlenül annak szereplőitől, együttműködik az Európai Unió Csalás Elleni Hivatalával (OLAF), és abban érdekelt, hogy az Európai Bizottság és a magyar közvélemény minden ügyben teljesen tiszta képet kapjon a források felhasználásáról.

A DK szerint az Európai Unió Csalás Elleni Hivatala bejelentésükre „hivatalos nyomozást indított a miniszterelnök vejének ügyeiben”. Mint emlékeztettek, Molnár Csaba, a DK ügyvezető alelnöke és európai parlamenti képviselője még februárban fordult az OLAF-hoz Orbán Viktor veje, Tiborcz István „korrupciógyanús, milliárdos közvilágítás-fejlesztési ügyei miatt”.

A Tiborcz István tulajdonában álló Elios Zrt. korábban 1,2 milliárd forintnyi uniós támogatást nyert el több vidéki nagyváros világításának korszerűsítésére. Tiborcz április 28-i hatállyal aztán eladta minden olyan érdekeltségét, amely közbeszerzési eljárás részese volt vagy lehet – állítólag a családot ért sorozatos támadások miatt. Orbán Viktor májusban az Országgyűlésben egy LMP-s kérdésre válaszolva kijelentette: senki nem élvezhet előnyt és nem szenvedhet el hátrányt sem kapcsolatai, sem származása, sem politikai nézetei miatt.

Júniusban a Direkt36 derítette ki, hogy az Elios Innovatív Zrt. jókora ártöbblettel dolgozott. Ugyanazért a lámpatestért a Tiborcz-cég 217 ezer forintot számlázott, ami másnál csak 139 ezer forintba került. A vastagon fogó ceruza nyomán az érintett önkormányzatok olykor tíz- vagy százmilliós többletkiadást is bevállaltak. A PM ennek nyomán KEHI-vizsgálatot követelt.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.