Elismerte a rendőrség lapunknak, hogy nem működött megfelelően a szerb határnál lévő, több száz millió forintért kivitelezett mohácsi folyami határőrizeti rendszer, és a feladattal megbízott Milipol Zrt. a június 15-i határidőhöz képest jelentős késéssel hajtotta csak végre a vállalt feladatokat. A Magyar Nemzet kérdésére, miszerint jár-e kötbér a teljesítés csúszásáért, az ORFK kommunikációs szolgálatánál igennel válaszoltak. Hozzátették, több tízmillió forintos kötbérszámlát állítottak ki a cégnek. A rendőrség egyúttal jelezte: mivel most már működőképes a folyami határőrizeti rendszer, ezért ki fogják fizetni a Milipolnak a szolgáltatás ellenértékét. Lapunk rákérdezett, miért vették át a határőrizeti rendszert, ha az nem működött megfelelően, mire azt állították, hogy a szerződésben foglaltaknak megfelelően vették azt át.
A Milipol bruttó 373 millió forintos ajánlatával nyerte el a mohácsi folyami határőrizeti rendszer kiépítésére még tavaly kiírt tendert. A rendszerhez tartozott két-két nappali és hőkamera, amelyekkel azonban súlyos problémák adódtak. Forrásaink szerint a rendőrség azért vette át a nem megfelelően működő kamerarendszert, mert ha új eljárást írnak ki, akkor valószínűleg elvesztették volna az uniós támogatást.
A Milipolt az MSZP–SZDSZ-kormányok idején még Combat Kft.-nek hívták, és MSZP-közelinek tartották. A kormányváltás után Hende Csaba akkori honvédelmi miniszter a korrupcióval összefüggésben beszélt az egyik általuk elnyert tenderről. A cég röviddel ezután nevet változtatott, és tavaly óta tarolnak a rendőrségi, honvédségi beszerzéseken. Még a parlamenti őrségnek is ők szállíthattak sokkolókat, gázspray-ket és bilincseket. Azonban kérdéses, hogy a mostani botrány után is elhalmozzák-e majd megbízásokkal a Milipolt. A cég tulajdonosa egyébként az alvilági leszámolás áldozatául esett Fenyő János egykori munkatársa, Székely Herbert.