Utazásszervezői forrásokból úgy tudjuk, hogy az iskolai kirándulások, sítáborok bonyolítását a mai napig nem szabályozza semmi. A szakma próbálta elérni, hogy ilyesmit csak erre szakosodott cégek szervezhessenek, de kezdeményezésük nem volt eredményes. Néhány éve még egy országgyűlési bizottság ülésén is feszegették a kérdést, de arra sem reagált érdemben senki.
Forrásunk kiemelte, hogy balesetek persze bárkivel történhetnek, az ilyesmit sehol nem tudják kizárni, ugyanakkor a kifejezetten utaztatásra specializálódott irodákra szigorú szabályok vonatkoznak. Azonban mindenre még ez sem jelenthet garanciát: egy jó állapotú autóbuszt vezető, felkészült sofőr is okozhat bajt, például ha nem volt meg a pihenőideje. Utazásszakmai forrásainktól úgy tudjuk, jelen esetben az iskola által megbízott cég kifejezetten jónak számít, biztonságos buszparkkal rendelkezik, eddig a legkisebb probléma sem merült fel velük, mentést nem kértek soha. Vagyis jelen esetben az iskola kellő körültekintéssel választotta ki az céget.
Az MNO a balesetről szóló első hírek után érdeklődött az iskolánál is, az igazgatótól tudtuk meg, hogy az általuk szervezett sítáborban mintegy 60-an vettek részt. Szijjártó Péter külügyminiszter délelőtti sajtótájékoztatóján 52 utasról és 2 sofőrről beszélt, de hozzátette, hogy a túlélők beszámolói szerint ennél többen lehettek a buszon. A tárcavezető szintén beszélt a gimnázium igazgatójával, a balesettel kapcsolatban pedig elmondta, hogy a pontos okát még nem tudják. Bejelentésekor csak annyit lehetett tudni, hogy a sofőr éjfél előtt néhány perccel vesztette el az uralmát a gépjármű felett, a jármű a szalagkorlátnak ütközött, majd egy felüljáró pillérének csapódott. A busz elején tűz ütött ki, amely gyorsan terjedt, hamar fullasztó füst telítette be az utasteret.