Azon civil szervezetek kritizálják az új törvényt, amelyek nem az ország érdekeit tartják szem előtt – mondta csütörtökön az MTI-nek az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára.
Völner Pál szerint valószínű, hogy ezen szervezetek is látják: ha a törvényt elfogadják, és ezentúl fel kell tüntetniük, mennyi pénzt kapnak külföldről, akkor kiderülhet, Soros György támogatja őket.
Az is szembetűnővé válhat, hogy ezen szervezetek a migránsok betelepítése és a határok megnyitása mellett állnak ki – tette hozzá.
Völner Pál hangsúlyozta, Magyarországon 62 ezer civil szervezet van, és körülbelül a 20 százalékuknak van az új törvényben meghatározott mértékű – évi 7,2 millió forintos – bevétele, ezek közül pedig nyilvánvalóan csak kevesebbnek külföldi forrásból.
A politikus szerint ez is jól mutatja, hogy nem a tervezett módosítással van a probléma, hiszen csak a migrációpártiak bírálják a törvényt, a túlnyomó többségnek semmiféle ellenvetése sincs.
Az igazságügyi államtitkár azonban nem mondott igazat: a külföldi támogatású civil szervezeteket megbélyegző törvényjavaslat ellen eddig 248 civil csoport és alapítvány tiltakozott petíció formájában, közöttük a környezetvédő Greenpeace is, amelynek a migrációhoz nincs sok köze – de ott van az aláírók között a Bibó István Közéleti Társaság, a Bohócok a Láthatáron, a Befogad-LAK Erdőkertesi Állatvédő Alapítvány vagy éppen a Magyar Cserkészleány-szövetség. Kérdés, hogy ők milyen idegen érdekeket szolgálhatnak ki.
Az igazságügyi államtitkár érvelése azért is támadható, mert szerdán éppen Péterfalvi Attila, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnöke jelezte, hogy a civiltörvény úgy lenne arányos és objektív, ha azt a belföldi támogatású, vállalatok, pártok és a kormány által patronált civil szervezetekre, sőt a vallási szervezetekre is kiterjesztenék, hiszen ezek is alkalmasak lehetnek a manipulációra, a propagandatevékenységre.
Völner Pált korábban az sem riasztotta meg, hogy a The Times értesülése szerint Németország, Franciaország és további körülbelül 21 uniós tagállam arra készül, hogy ultimátumot adjon át még az idén Magyarországnak és Lengyelországnak – amennyiben nem fogadják be a migránsok áttelepítési kvótáját, távozzanak az unióból.
Völner ezzel kapcsolatban csak annyit mondott, hogy „renitensként kezelik, és a büntetőpadra akarják ültetni Magyarországot a keménykedő brüsszeli csúcsvezetők”.