Levelet kaptak a fideszes önkormányzatok, hagyják ott Gémesiéket

Azt javasolják e településeknek, hagyják ott a gödöllői polgármester irányította önkormányzati szövetséget.

Lőrincz Tamás
2017. 05. 29. 3:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Levélben „javasolták” a fideszes vezetésű önkormányzatoknak, hogy lépjenek ki a Gémesi György vezette Magyar Önkormányzatok Szövetségéből (MÖSZ) – értesült a Magyar Nemzet. A levélhez a kiváláshoz szükséges formanyomtatványt, valamint egy jogi útmutatót is csatoltak, így az önkormányzatoknak ezek felkutatásával sem lesz dolguk.

Az indoklás szerint a MÖSZ addig tudott hatékony munkát végezni, amíg pártsemlegesen, valóban az egész önkormányzati szektor érdekeit képviselte. „Azzal, hogy a szövetség elnöke egy új ellenzéki párt elnökeként lépett színre, az önkormányzati szövetség is óhatatlanul a napi pártpolitikai küzdelem részévé vált. Ezzel a lépéssel sérült a szövetség függetlensége, aminek egyenes következménye, hogy a jövőben már nem tudja hatékonyan ellátni a szektori érdekképviseletet” – áll a küldeményben. Az érvelés azért is furcsa, mert a többi, jelenleg is működő önkormányzati szövetséget is politikusok vezetik, az azokból való kilépést viszont nem sürgetik. A Megyei Jogú Városok Szövetségét Szita Károly, a Fidesz kaposvári polgármestere, míg a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségét (TÖOSZ) a Somogy megyei Tab kisvárosának szintén kormánypárti polgármestere irányítja.

Azt egyelőre nem tudni, hogy honnan érkezett a levél, a lapunk birtokába került változat ugyanis aláírás nélkül javasolja a kilépést. A hozzá csatolt útmutató szerint a kilépési nyilatkozatot „érdemes” visszajuttatni Gémesi Györgynek címezve, a MÖSZ címére.

Információink szerint több önkormányzat már engedett is a kérésnek, Budapest V. kerülete például a múlt héten rendkívüli ülésen szavazta meg a kilépést, de hasonlóan döntött a IX. kerület is. – Ferencváros képviselő-testülete is sürgősséggel fogadta el a javaslatot, pedig teljesen indokolatlan volt a sietség. Ebből is látszik, hogy politikai döntés született – mondta lapunknak Jancsó Andrea, a IX. kerület képviselő-testületének LMP-s tagja. Szerinte a MÖSZ-ben ülő polgármesterek többsége is valamely párt tagja, így a pártsemlegesség kívánalma „egyértelműen cinikus érv”.

– A Magyar Önkormányzatok Szövetségét nem rengeti meg, hogy kilépnek a fideszes vezetésű települések, jelenleg ugyanis a tagok közül mindössze 10 százalékra tehető azoknak az önkormányzatoknak a száma, amelyeket kormányközeli politikusok vezetnek. Ez azt jelenti, hogy a 450-500 tagtelepülésből nagyjából 40-50 válhat ki – mondta lapunknak Gémesi György. – Lépjenek ki, nincs ezzel semmi gond – fogalmazott, megjegyezve, hogy a MÖSZ a legkeményebb érdekérvényesítő szövetség. – Én vagyok az egyetlen, aki ki merte nyitni a száját az előző kormány idején is és most is – mondta.

A gödöllői polgármester szerint a kormánypárti politikusok mindent megtesznek annak érdekében, hogy ellehetetlenítsék: hol Gödöllőn támadják polgármesterként, hol a nemrégiben létrehozott pártja, az Új Kezdet vezetőjeként. – Most éppen az általam vezetett szövetséget szeretnék tönkretenni – tette hozzá.

Gémesi György idén márciusban jelentette be, hogy több hónapos előkészítés után pártot alapít Új Kezdet néven. A politikus akkor arról beszélt, hogy a márciusi ifjakhoz hasonlóan forradalmat kell csinálni. Mint mondta, „nem fegyverrel vívottat, nem fülkeforradalmat, hanem a józan ész forradalmát”. Úgy látja: nagyon sok a kiábrándult, ezért azzal számol, hogy körülbelül nyolcszázezer-egymillió politikailag aktív ember lehet, aki szívesen szavazna, de a mostani kínálatból senkit nem tud elfogadni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.