„Nemzeti áttelepítési program” is futott a közelmúltban Magyarországon, amelynek megvalósítására egy vállalkozás 80,3 millió forintot nyert el – derült ki a belügyminisztériumi szakportálról. A Belügyialapok.hu szerint a Kalunba Nonprofit Kft.-nek 2015-ben ítélték meg a támogatást, egy évvel később pedig az áttelepítési program értékelésére további közel egymillió forintot adtak.
Az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának (UNHCR) szóvivője, Simon Ernő a Magyar Nemzetnek elmondta: ez az áttelepítési program teljes mértékben állami volt, a menekülteket a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal munkatársai fogadták a repülőtéren. A koordinált program keretében az érintetteket egy már menedéket adó országból, Libanonból, Törökországból vagy Jordániából telepítették át Magyarországra. Tehát a Szíriából vagy Irakból elmenekülő embereknek például Libanon adja meg a nemzetközi védelmet – ilyet kapott Magyarországtól is 1300 ember 2017-ben –, és a magyar hatóságok közülük válogatták ki azt a húsz szíriai menekültet, akit áttelepítettek Magyarországra. Ugyanilyen eljárás alapján Kanada mintegy 25 ezer menekült befogadását vállalta az úgynevezett ENSZ-kvóta szerint.
„2015 májusában a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatallal kötött szerződés keretében áttelepített menekültek integrációjának támogatásáért feleltünk” – olvasható a Budapest belvárosában működő Kalunba honlapján. Emlékezetes, hogy 2015-ben érte el Magyarországot a menekülthullám, a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal adatai szerint 177 ezer volt a regisztrált menedékkérők száma, közülük mintegy ötszázan kaptak menekült- vagy oltalmazottstátust.
A kormány Brüsszel után az ENSZ-et is igyekszik egyre inkább úgy beállítani, mintha Soros György „veszélyes tervének” végrehajtásában működne közre. – Az ENSZ-ben kezd erősödni a migráció támogatása; olyan javaslatcsomag készül, amely kísértetiesen hasonlít Soros György tervére – mondta a napokban a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár. Tuzson Bence kifejtette: a nemzetközi szervezet szintet lépett, hiszen olyan csomagon dolgozik, amelynek célja a migráció felerősítése a világban.