Feljelentéssel és hazaárulózással pörög tovább a Migration Aid-ügy

Siewert szerint nemzetbiztonsági ügy a kompromittálási kísérlet, Bayer szerint rágalmazás, hogy ő szervezte volna.

MN
2018. 03. 22. 8:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kimeríti a hazaárulás fogalmát, ha a magyar kormányhoz közel álló személyek külföldi titkosszolgálatot vagy ahhoz köthető csoportot bíznak meg azzal, hogy egy magyar civil szervezetről információkat gyűjtsenek, és megpróbálják őket provokatív céllal illegális dolgokba bevonni – mondta csütörtök reggel a Lánchíd Rádió műsorában Siewert András, a Migration Aid alapítvány vezetője. Siewert szerint már nem az ő dolguk ezzel foglalkozni, hanem a hatóságoké, hiszen ez már nemzetbiztonsági ügy.

A menedékkérőket segítő Migration Aid körüli botrány hétfőn kezdődött, amikor Bayer Zsolt publicista a Magyar Időkben arról írt, hogy informátora – egy közelebbről meg nem nevezett oknyomozó újságíró – beszámolt neki egy Siewerttel folytatott beszélgetésről, amelyben az alapítvány vezetője elismerte, hogy a tranzitzónában illegális adatbázist építettek a menedékkérők adataiból, illetve „minden a pénzről szól”, vagyis Soros állítólagos hálózata a humanitárius akciók álcájában valójában csak a milliárdos pénzügyi érdekeit szolgálja, természetesen a bevándorlás segítésén keresztül is. Kedden Bayer egy hangfelvétel részleteit is közzétette, amelyek állítólag a fentieket bizonyítják.

Siewert András, a Migration Aid vezetője szerdán arról beszélt, hogy feltehetően egy külföldi titkosszolgálathoz köthető személyek a magyar kormánypártok megbízásából próbálták kompromittálni, illegális tevékenységbe bevonni őket, hogy ezzel járassák le a menedékkérőket segítő szervezetet, sőt, ellenzéki képviselőket is. Ők viszont gyanút fogtak már az első beszélgetés után, így ők maguk is rögzítették a bécsi találkozókat, és fotókat is készítettek titokban. Az állítólagos titkosszolgálati emberek egy angol fintech (pénzügyi informatikai) cégként mutatkoztak be, és arra szerették volna rábírni a Migration Aid munkatársait, hogy építsenek egy adatbázist a menekültekről, akiknek a cég állítólag segíteni akart.

A Migration Aid vezetője azt mondta a Lánchíd Rádióban, hogy eddig mindössze négy percnyi felvételt hoztak nyilvánosságra a három órányi beszélgetésből, megvágva, a kontextusából kiragadva. Ígérete szerint azonban hamarosan nyilvánosságra hozzák a teljes felvételt, és mindenki eldöntheti, kinek ad igazat. Közben Bayer csütörtökön azt a következtetést vonta le Siewert szavaiból, hogy ő húzta volna csőbe a menekültsegítőket az izraeli vagy az orosz titkosszolgálat segítségével, ezért feljelenti az alapítvány vezetőjét rágalmazásért.

A Migration Aid állítólagos adatbázisát a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság is vizsgálja. Péterfalvi Attila, a hatóság elnöke a Lánchíd Rádió műsorában azt mondta: sajtóhírek alapján értesültek az állítólagos adatkezelésről, és az a feladatuk, hogy utánajárjanak, ez igaz-e, történt-e adatkezelés – a hatóság nyilvántartásába nincs ilyen bejelentve –, és ha igen, jogszerű-e. Ezért keresték meg az alapítványt, és kértek tájékoztatást, hogy végeznek-e adatkezelést a tranzitzónában, és ha igen, milyen jogcímen, milyen adatokat gyűjtenek. Minden adat, ami egy emberrel kapcsolatba hozható, személyes adat, így például egy név és egy ruhaméret már annak számít – utalt Péterfalvi az alapítvány vezetőjének magyarázatára, miszerint a ruhaosztáshoz kellettek a méretek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.