„Senkivel értékközösséget nem kérünk, a sorsközösséget viszont látjuk” – mondta az LMP kormányfőjelöltje szombaton Budapesten tartott sajtótájékoztatóján az ellenzéki pártok együttműködésével kapcsolatban. Szél Bernadett szerint mostantól az a minimum, hogy az ellenzéki pártok szóba állnak egymással. Az LMP társelnöke arra kérte a többi ellenzéki pártot, hogy hozzá hasonlóan mozduljanak ki a komfortzónájukból, mivel kormányváltás csak akkor várható, ha valamilyen formában megegyeznek – írja az MTI.
Az ellenzéki politikus arról is beszélt, hogy szerinte Orbán Viktor miniszterelnök március 15-i beszédében kiadta a „kilövési engedélyt” az ellenzéki politikusokra és szavazókra. Szél Bernadett kifejtette, Orbán Viktor programjában nem szerepel az egészségügyi válság kezelése, az oktatás világszínvonalúvá fejlesztése, a bérválság megoldása, illetve a korrupció elleni fellépés, helyette bosszút hirdetett az ellenzék és szavazói ellen.
Mindent meg kell tenni, hogy április 8. után az országban olyan „beszámítható hatalom” működjön, amely nyugalmat hoz a gyűlöletkeltés és a képzelt ellenségek helyett – jelentette ki. Kiemelte, Orbán Viktor fenyegetése azt mutatja, hogy nem a független igazságszolgáltatás segítségével szeretne rendet tenni az országban, hanem „vissza akar élni minden létező hatalommal”. „Mi nem a sajtót akarjuk gyarmatosítani, mi nem a független igazságszolgáltatást akarjuk megszállni, és az Állami Számvevőszéket nem bosszúálló kézként akarjuk használni a választások után” – fogalmazott, majd megjegyezte, azt akarják, hogy rend legyen az országban, ami azt jelenti, hogy magyar magyar ellen nem beszél, a hatalmi ágak pedig valóban függetlenek, továbbá érvényesül a demokrácia és a jogállam.
Szél Bernadett szerint ellenkező esetben bármi megtörténhet, Orbán Viktor beszéde alapján ugyanis az ellenzéki pártok üldöztetésre számíthatnak, sőt meg is szűnhetnek, mivel a számvevőszék segítségével könnyen kaphatnak büntetéseket, amelyekkel „lerúgják” őket a pályáról. „Ahogy kilencmillió forintot kapott az LMP büntetésként, az aprópénz lehet ahhoz képest, ha én jövőre kilenc év börtönt fogok kapni, mert Orbán Viktor úgy gondolja” – mondta. Az LMP kormányfőjelöltje szerint minél több kritikus választó vesz részt a voksoláson, annál kisebb lesz az esélye annak, hogy Orbán Viktor végrehajtsa bosszúterveit.
Ungár Péter, az LMP elnökségi tagja, a Budapest II. és a III. kerületét is érintő 4-es számú egyéni országgyűlési választókerület képviselőjelöltje ugyanitt arról beszélt, napokkal ezelőtt az ő kérdésükre derült ki, hogy a paksi bővítés orosz hitelét ki lehetett volna váltani egy kétszázalékos, olcsóbb hitelkonstrukcióval. Ez azt jelenti, hogy a kormány az orosz devizahitel felvételével tudatosan megkárosította a magyar embereket, akiknek átlagosan egymillió forintos tartozásuk van Vlagyimir Putyinnak – mondta, megjegyezve, a választások tétje, hogy Magyarország ki tud-e törni Vlagyimir Putyin szorításából, és újra el tud-e indulni a nemzeti függetlenség felé.
Szél Bernadett kérdésekre válaszolva kiemelte, hétfőig mindent megtesz a teljes ellenzéki egyeztetés megszervezéséért, ezért találkozik vasárnap Gyurcsány Ferenccel, a DK vezetőjével és Karácsony Gergellyel, az MSZP–Párbeszéd miniszterelnök-jelöltjével, hétfőn pedig Vona Gáborral, a Jobbik elnökével.
Az ellenzéki politikusokat kérdezték a The Jerusalem Post egyik pénteki cikkéről is, amely szerint a német kormány révén próbálta megváltoztatni a civil szervezetekről szóló magyarországi törvényt egy Soros György támogatta szervezet. Szél Bernadett szerint ha történt ilyen befolyásolási kísérlet, arról a magyar titkosszolgálatoknak és rendvédelmi szerveknek tudniuk kell, ezért az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának következő ülésén megkérdezi képviselőiket.
Ungár Péter ugyancsak kérdésre kijelentette: Szita Károlynak, Kaposvár fideszes polgármesterének haladéktalanul le kell mondania a Magyar Nemzetben megjelent, ügynökmúltjáról szóló állítások miatt, a Fidesz pedig mindaddig nem tekinthető antikommunista pártnak, amíg nem zárja ki soraiból a politikust.