Tizenkét órás műszak után kellett statisztálniuk a mentőknek

A 24.hu információi szerint az érintetteknek bent kellett maradniuk az államtitkár érkezése miatt.

MN
2018. 03. 27. 10:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az államtitkár érkezése miatt 12 és 24 órás műszak után kellett statisztálniuk a mentőknek – tudta meg a 24.hu.

Még múlt pénteken élő Facebook-videóban jelentette be az Országos Mentőszolgálat (OMSZ), hogy Budapesten és Borsod megyében kiosztottak ezer darab új szolgálati egyenruhát abból a 85 ezer szettből, amelyre összesen 1,1 milliárd forintot költenek nyár végéig. A videóban a mentőszolgálat szóvivője, Győrfi Pál mellett fontos szerepet kapott a mentők főigazgatója, Csató Gábor és Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár is.

A 24.hu információja szerint az OMSZ Markó utcai Központi Mentőállomásán nem fogadta kitörő öröm, hogy a fontos emberek érkezése miatt az éjszakai műszakot befejező nagyjából 15 mentősnek bent kellett maradnia a médiaszereplés miatt. A segítők közül volt, aki 24 órás, más 12 órás műszak után ment volna haza, és olyan gépkocsivezetőt is beállítottak statisztának, aki még aznap ismét felvette a munkát, így nem tudta kitölteni a törvényben előírt 12 órás pihenőidejét. A portál szerint a háborgókat azzal igyekeztek megnyugtatni, hogy délelőtt 11-ig, másoknak délig kifizetik a túlórapénzt – ez a megoldás viszont már csak azért is visszatetszést keltett, mert a hétköznapokban, a betegek érdekében végzett többletmunkát erősen korlátozták arra hivatkozva, hogy a kasszában nincs pénz túlórára.

A portál úgy tudja, a mentőknek azt mondták, hogy az államtitkár és a főigazgató érkezésekor a központi mentőállomáson tömegnek kell lennie. Információik szerint Csató Gábor főigazgató titkárnőjét állították be az új ruháért hálás mentős szerepére.

A 24.hu megkeresésére a mentőszolgálat azt közölte: a mentőruhák bemutatására olyan kollégák vállalkoztak, akik között mentőmúzeumi munkatársak, kivonuló mentők és irodai dolgozók is voltak, mind a hatan az Országos Mentőszolgálat alkalmazottai. Az OMSZ szerint a Központi Mentőállomás háttérben jelenlévő, már az új ruhát viselő dolgozói „elsősorban azért tartózkodtak az állomáson, hogy új munkaruhájukat átvegyék. Az itt töltött idejüket munkaóraként számfejtjük, ami azt jelenti, hogy a szolgálati beosztás a jogszabály szerinti kötelező pihenőidők betartásával készült”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.