Völner Pál: Az unió részéról sokszor beszélünk lopakodó jogalkotásról

Birodalmi attitűdnek tartja Manfred Weber jogállamiságot vizsgáló tanácsról szóló felvetését Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára az ECHO TV Napi aktuális című műsorában. A politikus Handó Tündének, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnökének kijelentésére reagálva, aki szerint az egyes ügyekben már sok esetben nem a magyar bíróságok mondják ki a végső szót, hanem uniós igazságügyi testületek, azt mondta: az unió részéről nem véletlenül beszélünk lopakodó jogalkotásról.

Forrás: ECHO TV2019. 03. 20. 11:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Völner Pál kiemelte: az unió részéról sokszor beszélünk lopakodó jogalkotásról. Gondoljunk csak a legutóbbi botrányra, hogy Magyarország nem csatlakozott az ENSZ migrációs paktumához, ennek ellenére uniós kötelező joggá akarják tenni ezeket az ajánlásokat.

Ugyan ez természetesen megjelenik bírósági és büntetés végrehajtási ügyekben is, mint például az Európai Tanácsnál működő Strasbourgi Emberi Jogi Bíróságon, ahol olyan embereket is kineveznek, akik előtte sosem voltak bírák és ők döntenek olyan ügyekben, melyekben felülírják a nemzeti bíróságok döntéseit – fogalmazott. Hozzátette: ez néha jó is, mert valóban lehetnek olyan botrányok, melyek nemzetközi fórumot igényelnek. Azonban, ha már olyan szinten jelenik meg, hogy felülírják a helyi, nemzeti bíróságok ügyeit, az már nem jó jel.

Ez azt jelenti, hogy egyfajta alárendeltségi viszonyba kerülhetnek a nemzeti bíróságok.

Völner Pál kifejtette: van egy állandó jogfejlődési igény a sajtóban az NGO-k részéről, mely állandó nyomás és befolyás alatt tartja a nemzeti bíróságokat.

Velkovics Vilmos azon kérdésére, hogyan illeszkedik ebbe a gondolatmenetbe Manfred Weber ötlete, miszerint jogállamiságot minősítő testületet hozna létre Völner Pál elmondta: engem arra emlékeztet a jogállamiságnak az ilyen fajta felfogása, mint amikor Moszkvában a szocializmustól való elhajlás ügyeit tárgyalták a magyarokkal, hogy mit engedhetünk meg magunknak.

Ez egy birodalmi attitűd, mintha protektorátust akarnának itt létrehozni és majd ők megmondják nekünk, hogy mit illik és mit nem.

A teljes beszélgetést IDE KATTINTVA tekinthetik meg.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.