Egy évtizede jelentgetnek hazánkról

A Sargentini-jelentés elfogadása folyamatában és módszereiben a 2013-as Tavares-jelentés mintáját követte.

2020. 01. 29. 6:30
Plenary session - Neighbourhood, Development and International Cooperation Fotó: Marc DOSSMANN
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Orbán-kormány 2010-es hivatalba lépése óta folyamatos támadásoknak van kitéve Brüsszel és az európai balliberális elit részéről, amihez nemritkán a Soros György által finanszírozott szervezetek nyújtják a muníciót különféle jelentések, független tanulmánynak álcázott politikai iratok formájában. Ezekben olyan jelszavak mentén indítanak támadásokat, mint a jogállamiság, a fékek és egyensúlyok vagy a különböző kisebbségek jogainak védelme, az uniós ellenőrök pedig jellemzően meg is állapítják ezeket a hiányosságokat.

Aligha véletlen, hogy a Magyarország elleni, 7-es cikkely szerinti eljárás folytatásának megszavazása után néhány nappal szintén egy, a spekuláns által támogatott szervezet, az Oktatói Hálózat rukkolt elő egy vaskos jelentéssel, amely a nemzeti-keresztény kabinetet a központosító kultúra-, oktatás-, kutatás- és média­politikájáért bírálja.

Az EU atombombájának is nevezett eljárás előzménye egy szintén elfogult dokumentum, a Sargentini-jelentés volt, amelynek létrejöttéhez hozzájárult a DK-s Niedermüller Péter, valamint Jávor Benedek (Párbeszéd), aki jelenleg párttársa, Karácsony Gergely megbízásából lobbizik Brüsszelben.

Érdemes megjegyezni, hogy a holland liberális képviselőnő, Judith Sargentini (képünkön) nevével fémjelzett vádirat egyebek mellett aggályosnak tartja a Magyarországon élő zsidók jogainak a helyzetét, ahogyan a vallás- és a szólásszabadságnak a szerintük nem kellő fokú érvényesülését is, ami nemcsak a különböző elemzők szakmai álláspontjának mond ellent, hanem a magyar lakosság általános tapasztalatának, közérzetének is.

A Sargentini-jelentés elfogadása folyamatában és módszereiben a 2013-as Tavares-jelentés mintáját követte. A zöldpárti portugál politikusról elnevezett jelentés szintén „súlyos aggodalmát” fejezte ki a magyarországi demokráciával és az alapvető jogok érvényesülésével kapcsolatban, s szintén a Soros-hálózat és a magyar ellenzéki politikusok segédkeztek a dokumentum létrejöttében.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.