Éppen felszállott a gerle a városházára, amikor delet kongattak a templom tornyában.
– Az a baj, hogy Érdnek is harangoztak, nekünk annyi – tolja maga mellett Csepel bringáját Domján Pista bácsi, akiből 81 évvel ezelőtt szakadt ki az első sírás még Érd-ófaluban.
– Megkergült ez a birka nép, mert csavargókat küldött a városházába.
A megkergültek közül egyre többen nyitogatják az önkormányzat kapuját, és azt kérdezik: hol a beígért pénzünk? Jönnek robogóval, limuzinnal, bevásárlószatyrot vagy tabletet lóbálva, de a nyolc ellenzéki párt érdekházasságának hála, a polgármesterré lett Csőzik László titkárságára a nép szava csak nyomtatott újság formájában juthat el, abból viszont öt is hever az asztalon.
– „Visszafizetjük a 250 ezer forint ingatlanonkénti csatornabefizetést az érintett érdieknek.” Szó szerint idéztem önnek abból a szórólapból, amelyet több mint huszonötezer postaládába tetszettek bedobálni. Azóta lepergett négy hónap, a pénz meg sehol.
Nincs meg a rávaló
Csőzik úr eleinte köhintget, hajat igazít, papírokat tologat az asztalon, akár a fontos emberek, aztán elismeri: szeretnék visszafizetni, de egyelőre nincsen meg a rávaló. Ha meglenne, akkor csatorna nem lenne, hiszen a beruházás több mint 19 milliárdos költségét a lakosság 250 ezer forintjaiból, önerőből és uniós pályázati pénzekből dobták össze. Ennyiből építette meg a hálózatot a kivitelező, tehát Csőzikék olyan pénzt ígértek vissza, amihez se joguk, se közük nincsen, de jól hangzott. Érd első embere szerint elődje, a fideszes T. Mészáros András másra költötte a pénzt, mint kellett volna. Kisvártatva kimondja a lényeget: pillanatnyilag még nem tudja, mi lesz az ígéretükkel.
– Szemrebbenés nélkül hazudik Csőzik László, hiszen ami nincs és a törvények szerint nem is járhatna, azt visszafizetni sem lehet. Egymilliárd forint volt a kasszában, amikor felálltunk. A saját szélhámosságukat igyekszik leplezni, mert tudatosan csapták be az embereket a győzelemért – mondja a volt polgármester. Simó Károly, szintén volt alpolgármester, aki a beruházás városi felelőseként dolgozott, megerősíti: a pénz a földben, a vezetékrendszerben van. Ráadásul a beruházás alig harminc százalékát fedezték a lakossági befizetések, a többi pályázati pénz volt. Csőzik képviselőként tudhatta az igazságot, mégis becsapta az érdieket. Ígért nekik több mint négymilliárdot, de miből? Ez szimpla átverés!