Magyarországnak joga van kimaradni a migránsok befogadásából
Nyugaton fokozódik az erőszak és ezt szeretné Brüsszel hazánkban is elérni.
Az Országgyűlés ülése Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminiszter napirend előtti felszólalása, és a frakciók kétperces reagálása után további napirend előtti felszólalásokkal folytatódott.
Burány Sándor (Párbeszéd) arról beszélt, hogy miközben hétről-hétre brutálisan nő az álláskeresők száma, a KSH megszünteti azt a részletes statisztikát, amiből a pontos számok kiderülnének. A politikus azt ugyanakkor biztosnak nevezte, hogy a kormány gazdaságvédelmi intézkedései elégtelenek, ezért az álláskeresési járulék összegének és időtartamának növelését követelte mondván: az emberek többségének nincsen öt-hat, csupán egy-két havi tartaléka van, ezért azonnali segítségre van szükségük a munkájukat elvesztőknek.
Szijjártó Péter válaszában úgy fogalmazott: az ellenzék továbbra is segélyeket akar ahelyett, hogy új munkahelyek teremtését követelné a kormánytól, noha utóbbi „példás együttműködés lenne”.
– A jelenlegi helyzet még inkább indokolja a munkahely alapú gazdaság megteremtését – jelentette ki a miniszter hangsúlyozva, hogy csak az utóbbi hetekben négy olyan nagy beruházásról született megállapodás, amelyek többezres nagyságrendben teremtenek munkahelyeket, továbbá 151 vállalat kért bértámogatást 72 pedig hitelt 0.1 százalékos kamatra. – Ennek van értelme, nem a segélyezésnek – mondta.
Gyurcsány Ferenc (DK) felszólalásában Kövér László egy nyilatkozatára utalva azt fejtegette, hogy a kormány a vele egyet nem értők sokaságát nem tekinti a magyar nemzet részének. – Ugyanezek keblükre ölelnek minden határon túli magyart politikai meggyőződésüktől függetlenül – méltatlankodott Gyurcsány, aki szerint ez „a trianoni nemzet, a sérelmi nemzet fogalma”. A DK elnöke egyúttal náci és sztálinista beszédnek nevezte, hogy az ellenzék egyes szereplői külföldi hatalmak ügynökei lennének. Szavait félremagyarázva és kiforgatva Gyurcsány azt állította, hogy Kövér alacsonyabb rendűnek tartja a nőket, ezért azt kérte az ellenzéki képviselőktől, hogy ne álljanak fel, amikor a házelnök bejön a terembe, ne szólítsák „Tisztelt elnök úrnak”, és ne szólítsák „kedves képviselőknek” a kormánypártiakat.
Dömötör Csaba válaszában közölte, oka van annak, hogy egyes ellenzékiekről felvetődik, hogy mi a viszonyuk a nemzettel.
A Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára emlékeztette Gyurcsányt a külhoni magyarok kettős állampolgársága elleni kampányára, a 23 millió románnal való riogatására, hogy saját népére lövetett, és hogy trágár szavakkal beszélt Magyarországról.
Felhívta a figyelmet arra is, hogy a házelnök nem a nőkről, hanem konkrét képviselőkről beszélt, akiknek stílusa nőhöz, férfihoz, bármilyen közfeladatot ellátó emberhez méltatlan.
– Ha már stílust emleget, önök mikor kérnek bocsánatot a patkányozásért, a lámpavasért? – kérdezte Dömötör, aki üres provokációnak nevezte Gyurcsány felszólalását.
Tóth Bertalan (MSZP) szerint a koronavírus-járvány által okozott társadalmi és gazdasági válság hatásai brutális lesz. Tóth beszédében úgy fogalmazott, hogy a kormány nem figyel azokra, akik elveszítik munkahelyeiket, a politikus úgy vélte, hogy az embereket át kellene segíteni a válságon, a kis- és középvállalkozásokat pedig segíteni kellene a túlélésben. Tóth azzal is vádolta beszédében a kabinetet, hogy a védőeszközök a raktárakban vannak és, hogy fontos, közérdekű adatokat titkolnak el. A képviselő felsorolta pártja javaslatait, amelyekre szerinte a kormány nemet mondott: a nyugdíjasok gyors megsegítése, az álláskeresési járadék 9 hónapra emelése, az energiaárak mérséklése szerepelt felsorolásában. Pártja nevében követelte, hogy az értünk dolgozók, orvosok, ápolók, rendőrök, katonák azonnali béremelést kapjanak, emeljék az álláskeresési járadék idejét, valamint a családi pótlék összegét, a nyugdíjasok kapjanak 20 ezer forintnyi egyszeri juttatást és a költségvetés vállalja át a bérek 80 százalékát.
A képviselő szavaira Szijjártó Péter úgy reagált, hogy „furcsa, hogy egy MSZP-s frakcióvezető kéri számon a nyugdíjasok ügyét”.
Mint mondta, a szocialisták kormányzásuk alatt elvették a 13. havi nyugdíjat, „mi most megtettük az első lépést a 13. havi nyugdíj visszavezetésére”
– fogalmazott a miniszter.
Azt is felvetette, hogy a kormány rengeteg segítséget nyújtott a családoknak 2010 óta, úgyhogy emiatt is különös volt hallgatni a számonkérést. – Önök hadilábon állnak a tényekkel – hangsúlyozta a miniszter a kis- és középvállalatok támogatásairól beszélve, hozzátéve, hogy a kieső munkaidőre a kormány pótolja ki a kieső béreket.
A programra már 151 vállalat jelentkezett, ebből 124 magyar cég, amelyek vállalták, hogy 32 ezer munkahelyet fognak megvédeni.
– Ezt elvitatni, a valósággal történő konfrontálódás jele – összegzett a miniszter. Szijjártó Péter azt is kiemelte, hogy a vállalkozások soha ilyen könnyen, kedvezményesen, likviditás fenntartásához, munkahelyek megőrzéséhez hitelt még nem tudtak felvenni. – A köztünk lévő vita fenn fog maradni. Önök a segélyezésre alapítják a politikájukat, mi a munkahelyteremtésre. Mindketten kínáltunk egy víziót korábban a választóknak, a magyar polgárok minket választottak – fejezte be válaszát a tárcavezető.
Jakab Péter (Jobbik) arról beszélt, hogy a fideszes választók csalódottak, mert azzal hitegették őket, hogy a „Mészárosok és Tiborczok” olyan nemzeti tőkések lesznek, akik segítenek, ha baj van, ám ők most mégsem nyúlnak a pénztárcájukba. Jakab szerint helyettük a kormány csak a melósoktól, a kisvállalkozóktól, az önkormányzatoktól vár el szolidaritást és közteherviselést. A politikus undorítónak nevezte a „nemzet rablóbandáját” és azzal fenyegetőzött, hogy így is fognak majd bánni velük.
Orbán Balázs válaszában hangsúlyozta:
A jelenlegi válsághelyzetben nem politikai küzdelemre hanem összefogásra, szolidaritásra lenne szükség, a közteherviselésből pedig a kormánynak, a bankoknak, a politikusoknak és a multiknak is ki kell venni a részüket.
A Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kitért arra, hogy a járvány elleni küzdelemmel kapcsolatban a kormány hiába közöl gazdasági, egészségügyi szakemberekre hivatkozva tényeket, azok leperegnek az ellenzékről. – Ezzel nem lehet mit kezdeni. Tény viszont, hogy a magyar emberekkel közösen a kormány eddig jól kelezte a válságot, és az is tény, hogy a járványhelyzetre hivatkozva Ózd jobbikos polgármestere huszonöt százalékkal csökkentette az óvodai dolgozók bérét – mondta Orbán Balázs.
Simicskó István (KDNP) napirend előtti felszólalásában emlékeztetett, hogy Szent Flórián napja van, aki a tűzoltók és a katasztrófavédők védőszentje. A képviselő szerint a T. Házban fontos, hogy megüssék a tisztelet hangját is a politikai viták mellett, ezért megköszönte a helytállást mindazoknak, akik segítik az állampolgárokat. Említette többek között a tűzoltókat, a rendőröket, a katonákat, az orvosokat, az ápolókat. Szintén köszönetet mondott a helytállásért az önkénteseknek, a bolti eladóknak, a tanároknak. Megköszönte a kormány munkáját és Szijjártó Péter munkáját is, akinek tárcája segít a külföldön rekedt magyarok hazahozatalában.
A külgazdasági- és külügyminiszter válaszában emlékeztetett: a világjárvány olyan helyzetet idézett elő, amilyenben még nem voltunk. A kormány ugyan találkozott válsághelyzetekkel 2010-ben és 2015-ben, de jelenleg komplex gazdasági, egészségügyi válsággal állunk szemben. A tárcavezető felidézte, hogy a 2008-as gazdasági válság után Magyarország előbb szorult az „IMF lélegeztetőgépére”, mint Görögország, ahol később óriási áldozatokat követelt a válságkezelés.
– Kevés olyan szakértő volt, aki pici esélyt adott volna nekünk, na nem a kilábalásra, hanem arra, hogy 2019-ben Magyarország mutassa fel az EU legnagyobb arányú gazdasági növekedését – mondta a miniszter, hozzátéve, hogy az akkor kárörvendő közgazdászok most ugyanolyan magabiztossággal mondják: nem fog bejönni.
– Reméljük, annyira lesz igazuk, mint legutóbb – mondta a miniszter. A külföldről hazahozott magyarok kapcsán kiemelte, hogy eddig 9939 magyar állampolgárt segítettek a hazatérésben, további 740 honfitársunk hazahozatalán még dolgoznak. Egy közép-európai összefogásban összesen 94 magyar, 15 szlovák és 14 szlovén állampolgárt hoznak haza a napokban. – A magyar emberek megvédésében részt vevőknek őszinte hálával tartozunk – fejezte be a válaszát a miniszter.
Németh Szilárd (Fidesz) arra hívta fel a figyelmet: Csepelen már több ezren tiltakoztak az ellen, hogy Karácsony Gergely hazug módon a koronavírusra hivatkozva hajléktalanszállót akar nyitni a kerületben, ráadásul egy olyan helyen, ahol óvoda, orvosi rendelő is van. – Karácsony visszaél a hatalmával, mert nem egyeztetett az érintettekkel, ha pedig lebukik, akkor hazudik – fogalmazott. Németh felhívta a figyelmet arra, hogy az egész terv Soros Györgyhöz köthető, hiszen annak részleteit az általa támogatott szerveztek dolgozták ki. – Nem kérünk a Soros-Karácsony tervből – jelentette ki.
Rétvári Bence válaszában hangsúlyozta: Karácsony annak ellenére nem folytat párbeszédet az érintettekkel, hogy ő a Párbeszéd társelnöke és a balliberális hagyományokat folytatva a tétlen, gyenge, a felelősséget pedig másra hárítja.
Az Emmi parlamenti államtitkára emlékeztette, hogy korábbi ígérteivel szemben Karácsony stadion stop helyett kórház, híd és múzeumépítési stopba kezdett, továbbá hazudott a Pesti úti idősotthonban uralkodó állapotokról, ahol immár sajnos 38-ra emelkedett az elhunytak száma.
Nyugaton fokozódik az erőszak és ezt szeretné Brüsszel hazánkban is elérni.
Nem tudta tovább kerülni a válaszadást, mégis szóba állt egy újságíróval.
„Csibi Krisztina a jelöltünk a Tolna vármegyei időközi választáson. Nagy űrt kell majd betöltenie Potápi Árpád körzetében” – írta a miniszterelnök.
A baloldali politikus sem az újságírókkal, sem az ellene tüntető tömeggel nem mer találkozni.
Látványos felvétel, így törtek össze az autók az M6-oson a brutális tömegbalesetben - videó
Az UEFA döntött, s ezzel alaposan kibabrált a magyar válogatottal
Keresd a hibát! Csak az emberek 5 százaléka veszi észre, mi nem stimmel ebben a nappaliban
Ilyen, amikor Magyar Péter trágár szavakkal gyalázza egy gyermekotthon vezetőjét + videó
Kőkemény műveltségi teszt: ha 7-re helyesen válaszolsz, már átlagon felüli vagy!
Drámai fordulatra készül Putyin: a fegyverszállító országoknak üzent
Magyar Péter megfenyegette a gyermekotthon vezetőjét: „Ennek k..va nagy következményei lesznek”
Tejfölös-tárkonyos savanyú krumplileves, ahogy a nagyi készítette
Orosz légicsapás ukrán célpontok ellen: Drámai fordulat a határnál
Százhét macskája volt a budapesti nőnek, videó készült arról, hogy milyen körülmények között tartotta őket
Pillangóhatás a teniszpályán: most akkor a győztes törte szét az ütőjét?
Mutatjuk a férfit, aki VV Fanni meggyilkolásáért ül börtönben – hét év után adott exkluzív videóinterjút
Nyugaton fokozódik az erőszak és ezt szeretné Brüsszel hazánkban is elérni.
Nem tudta tovább kerülni a válaszadást, mégis szóba állt egy újságíróval.
„Csibi Krisztina a jelöltünk a Tolna vármegyei időközi választáson. Nagy űrt kell majd betöltenie Potápi Árpád körzetében” – írta a miniszterelnök.
A baloldali politikus sem az újságírókkal, sem az ellene tüntető tömeggel nem mer találkozni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.