Az utóbbi hetekben napról napra emelkedik a fertőzöttek száma és sajnos a szociális intézményeket sem kerülte el a baj. Országszerte huszonöt idősotthonba szökött be a vírus, és már a hajléktalanellátó intézményeket is megközelítette. Ahogyan vidéken, úgy a fővárosban is főként a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Magyar Vöröskereszt, illetve önkormányzati fenntartású szervezetek gondoskodnak a fedél nélküliek ellátásáról. Elkülönítésre alkalmas helyiséget minden ilyen intézményben biztosítanak, talán ennek is köszönhető, hogy az általunk megkeresett ellátóhelyeken ezidáig nem találkoztak koronavírusos esettel. No meg annak, hogy már korábban is szigorú egészségügyi és higiéniai szempontok érvényesültek az egyes intézményekben, a járványügyi körülmények miatt pedig további rendkívüli intézkedéseket vezettek be. A tapasztalatok ugyanakkor azt mutatják, hogy a hajléktalanok is komolyan veszik a járványveszélyt, és többnyire jól viselik a korlátozásokat.

Kijárási tilalom
Zalaegerszegen a Magyar Vöröskereszt által üzemeltetett Hajléktalanok Átmeneti Gondozási Központja gondoskodik a fedél nélküliekről. Itt az utcai szociális szolgálat mellett átmeneti szállás, éjjeli menedékhely, nappali melegedő és népkonyha, valamint – a Nyugat-Dunántúl régió hajléktalan ellátásának koordinációja érdekében – 24 órás diszpécser szolgálat is működik.
A győri Hajléktalanokat Segítő Szolgálat intézményében jelenleg látogatási, felvételi és kijárási tilalom van érvényben, kizárólag a munkába járás engedélyezett. Az ellátottak naponta háromszor étkezhetnek az intézményben, ezzel azt igyekeznek korlátozni, hogy a lakók elhagyják az épületet. Fokozottan odafigyelnek a higiéniai alapelvek betartására, a rendszeres takarításban a bentlakók is partnerek.
Egy másik nagyvárosban, Debrecenben több szervezet is foglalkozik a hajléktalanok ellátásával, gondozásával, a legnagyobb közülük a Refomix Nonprofit Kft, amelynek két menedékhelyén a járvány miatt karantén van. Az éjjeli menedékhelyen azonban nem, annak bezárását ugyanis jogszabály tiltja. A két menedékhely közül az egyikben, egészségük megóvása érdekében, kizárólag idősebb személyeket helyeztek el.