Furcsa cégek kaptak Soros pénzéből

Egy elérhetőség, árbevétel, alkalmazott, honlap és látszólag telephely nélküli cég több mint 211 millió forintos üzletet kötött a fővárosi vezetéssel. A Városháza Soros György pénzéből vásárolt FFP2-es maszkokat a Rotatech Holding Kft.-től, amelynek ügyvezetője nem kívánt reagálni a cége körüli furcsaságokra. Az amerikai spekuláns mintegy másfél millió dollárral támogatta a főváros koronavírus elleni védekezését.

2020. 06. 16. 14:24
Vajon milyen alapon választották ki a védőfelszerelések szállítóit Karácsony Gergelyék? Fotó: Facebook
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– A Rotatech Holding Kft. gazdasági tevékenységéről, személyi viszonyairól a hozzáférhető adatokon túl nem kívánok nyilatkozni – mondta lapunk kérdésére Török Zsolt ügyvezető. Pedig számos kérdés felmerült a céggel kapcsolatban, amelytől a fővárosi önkormányzat 250 ezer darab FFP2 védőmaszkot rendelt 211,75 millió forint értékben. A Rotatechnek nincs fellelhető e-mail-címe, 2016-ban, 2017-ben és 2018-ban nullaforintos nettó árbevétele volt, a nyilvános informá­ciók szerint a Rotatech nem rendelkezik sem honlappal, sem alkalmazottakkal. A társaság érdi telephelyén nincs kint cégtábla, csupán Török Zsolt ügyvezető üzlettársának vállalkozása van feltüntetve. Az üzletember lapunkkal közölte: a megrendelt maszkokat leszállította a fővárosnak, azok ellenértékét kifizették. Kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy a fővárosi vezetésből senkivel nem állt kapcsolatban sem a pályázat benyújtása előtt, sem annak folyamatában. Török Zsolt rögzíteni kívánta, hogy a Rotatech kínai leányvállalata, a Rotatech China évek óta végez gazdasági tevékenységet Kínában, ahol egy magyar egészségügyi szabadalom elterjesztésén dolgozik. Kiemelte, hogy a maszkok és egyéb egészségügyi eszközök beszerzésére vonatkozó ajánlatával írásban megkereste az operatív törzset és a járvány leküzdésével foglalkozó szinte valamennyi állami szervet.

Vajon milyen alapon választották ki a védőfelszerelések szállítóit Karácsony Gergelyék?
Fotó: Facebook

– Cégünk és személyes kapcsolati hálóm szerencsére elég kiterjedt külföldön – válaszolta a Magyar Nemzet kérdésére Kodolányi Endre, a Busi­ness ­Rally Hungary Kft. ügyvezetője. Hozzátette: nagyra értékelik a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség és az iparkamara által szervezett delegációkat, melyek révén jó nemzetközi kapcsolatokat tudtak kialakítani. Lapunk azután kereste meg az üzletembert, hogy kiderült: a fővárosi vezetés Kodolányi cégétől rendelt mintegy másfél millió sebészi maszkot 247,5 millió forint plusz áfa értékben, a járványra való tekintettel közbeszerzés nélkül. A cég azért tűnt furcsa választásnak, mert fő tevékenysége többek közt arculattervezés, szoftverfejlesztés. – Amikor érzékeltük, hogy a szájmaszk hiánycikké kezd válni, felmértük a piacot, és több szállítóval tárgyalásokba kezdtünk – válaszolta Kodolányi arra, hogy hogyan kerültek a maszkpiacra. Hozzátette: amint megfelelő minőségű termékeket találtak, hírleveleket küldtek az önkormányzatoknak. Az üzletember úgy tájékoztatott: korábban nem ismerte Karácsonyt és a fővárosi vezetőket, tudomása szerint korábban nem kötöttek szerződést sem.

A fővárosi önkormányzat egy családi céget is megbízott 35 ezer sebészi maszk leszállításával, melyek ellenértéke több mint 11 millió forint volt. Az EU Buses.eu Kft. fő tevékenysége szárazföldi személyszállítás, a vállalkozás nemrég vette fel tevékenységi körébe a gyógyászati termékek kiskereskedelmét. A cég korábban családi vállalkozásként, Illés Família Műanyag-, Fémfeldolgozó és Értékesítő Kft. néven működött. Illés Gábor Miklós ügyvezetőnek is kérdéseket küldött lapunk a múlt héten, ám válasz nem érkezett.

Mint ismert, korábban Soros György másfél millió dollárral segítette a budapesti városvezetés koronavírus elleni védekezését. A pénz egy része a szocialista holdudvarhoz került, több mint háromszázmillió forintos megrendelést kapott a Corden International Kft., valamint Székely Tamás, Gyurcsány egészségügyi miniszterének cége 120 millió forint értékben szállított vírusteszteket. Több mint 450 millió forint pedig olyan cégekhez került, amelyek korábban nem foglalkoztak egészségügyi termékek forgalmazásával.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.