Több évtizedes adósságot törlesztett a kormány a balatoni szabadstrandok rekonstrukciójával. A közkedvelt balatoni fürdőhelyeken családbarát környezetet, ingyen használható illemhelyeket, pelenkázókat alakítottak ki, új játszóterek létesültek, a sport szerelmesei számára sportpályákat és futósávokat alakítottak ki. A Magyar Turisztikai Ügynökség azt a célt tűzte ki, hogy 2030-ig az összes szabadstrand megújuljon. Az első ütemben tavaly mintegy kétmilliárd forintos támogatást kapott több mint harminc balatoni település fizetős strandja, idén további 26 strand rendbetételét tervezi a kormány. Sőt a Balaton után további egy-egy milliárd forintból pedig a dunakanyariak és a Tisza-taviak is korszerűsödnek. A program részeként a szabadstrandok üzemeltetői infrastruktúrafejlesztésekre, a partszakaszok rendbetételére és vízi attrakciók létrehozására fordíthatják a támogatást.
A Balatont politikai csatatérré tennék
Néhány héttel ezelőtt lapunk arról számolt be, hogy szervezett lejárató kampány kezdődött a baloldal közreműködésével a balatoni üdülések ellen. Egy siófoki vendéglátóegység vaskos számláját a Párbeszéd is megosztotta a közösségi oldalán, tovább fokozva a Balaton elleni gyűlölethadjáratot. Erre a hullámra ült fel az MSZP is, és a balatoni szezon közepén népszavazási kezdeményezést nyújtott be arról, hogy lehessen ingyen fürdeni a Balatonban. Kunhalmi Ágnes, a párt választmányának elnöke Fonyódról készített fotóval kampányolt az ingyenes strandokért, holott köztudott, hogy Zamárdi mellett Fonyódon található a legtöbb ingyenes balatoni fürdőhely. Mi több, Fonyódon mind az öt ingyenes strandot kormányzati forrásból tavaly felújították, és továbbra is ingyenesen látogathatók. Kunhalmi egy Facebookon található bejegyzésében azt írta: csak néhány szabadstrand maradt a Balaton.
A Magyar Nemzet összeszedte azokat a legközkedveltebb balatoni üdülővárosokat, ahol tavaly több százmilliós fejlesztésekkel korszerűsíttették az ingyenes fürdőhelyeket.
Gyermekbarát szabadstrandok Siófokon